10.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Offroadowe szaleństwa w szczytnym celu

Offroadowe szaleństwa w szczytnym celu

37 tys. 650 zł zebrano podczas siódmej edycji Świętokrzyskiej Terenowej Integracji dla Choinki OTI 2019. Impreza o charakterze sportowo-charytatywnym, jaka odbyła się 14 grudnia br. przyciągnęła wielu fanów off roadu ale nie tylko.

W tym roku startowało w niej 80 załóg. Rywalizowali w trzech kategoriach: „open”, „wyczyn” i „turystyk”. Zadaniem poszczególnych było m.in.: zbieranie pieczątek, przejechanie jak największej ilości okrążeń na wyznaczonej trasie i w wyznaczonym czasie a także pokonanie toru z przeszkodami w postaci opon bądź pionowych podjazdów. Wśród startujących w grupie „open” zwyciężyła załoga nr 309 w składzie: Mariusz Sołtysiak i  Jarosław Witkowski, drudzy byli: Piotr Wojciechowski i Rafał Winiarczyk (308) a trzecie miejsce zajął duet nr 312: Marcin Wieczorek i Krystian Kotwica.W kategorii wyczyn najlepsza była załoga nr 201 czyli: Mateusz Zych i Dominik Buczko, drugie miejsce zajęli: Sławomir Wegrzyn i Justyna Jasińska (216) a trzecia lokata przypadła w udziale Mariuszowi Dziubińskiemu i Hubertowi Ślusarskiemu (213). W klasie „turystyk” z kolei pierwsze miejsce zajął duet nr 114: Kamil Szafraniec i Mateusz Kuźdub, drudzy byli: Dariusz Pastuszka i Łukasz Łasisz (158) a trzecie miejsce zajęła załoga nr 121, czyli: Mirosław Trawiński i Zbigniew Cedro. Wyłoniono także zwycięzców OESU, czyli specjalnego odcinka rajdu. W klasie „open” byli to: Piotr Wojciechowski i Rafał Winiarczyk, w kategorii „wyczyn”: Sławomir Węgrzyn i Justyna Jasińska, w grupie „turystyk” natomiast wygrali; Kamil Szafraniec i Mateusz Kuźdub. Konkurs wykrzyżu, podczas którego sprawdzano możliwości zawieszenia pojazdów wygrał duet: Marcin Wieczorek i Krystian Kotwica. Odbył się również konkurs na najlepiej przystrojone świątecznie auto. Wybrano pojazd załogi „Bastka i Szwagra”. Po sportowej rywalizacji rozpoczęła się druga część imprezy, czyli licytacje. Zbierano pieniądze dla chorych dzieciaków z naszego powiatu: Aleksandra Sikory i Weroniki Kępas. Mimo że oboje różni wiek oraz choroby, z jakimi się zmagają, jedynym ratunkiem zarówno dla jednego jak i drugiego dziecka jest kosztowna operacja w Starach Zjednoczonych. Dzięki otwartości serc i hojności uczestników imprezy udało się też pomóc pani Ewie – starszej kobiecie opiekującej się trzema niepełnosprawnymi dziewczynkami, pani Alicji – babci mającej pod opieką dwoje wnuczków, którzy stracili rodziców. Wsparcie w postaci dużych ilości karmy trafiło także do schroniska dla zwierząt w Rudniku a z zebranych podczas OTI 2019 zabawek i pluszaków ucieszą się potrzebujące dzieci.

Środowisko off road stanęło na wysokości zadania a kwoty, jakie padały podczas aukcji były imponujące. Najwięcej, bo 3 tys. 650 zł zaoferowano za voucher na wyprawę off road dla sześciu osób w ukraińskie Karpaty. Za 2 tys. 600 zł „sprzedano” voucher na majówkowy wyjazd na Ukrainę w towarzystwie Przemysława, Szafy i „Terenwizji” a 1 tys. 300 zł zapłacono za puchar Macieja Ziętarskiego, potwierdzający ukończenie legendarnego rajdu Camel Tropy 95`.

– Dziękujemy wszystkim sponsorom, zawodnikom za super atmosferę i hojność podczas licytacji oraz prezydentowi miasta Markowi Materkowi za udostępnienie terenów i patronat nad imprezą – mówią organizatorzy – Off Road Starachowice Team. i Stowarzyszenie Wertep Brody.

Jako jedną z lepszych edycji ocenia OTI 2019 także Michał Stodulski z OTS, którego zdaniem nowe tereny rajdu i nowo wprowadzone konkurencje znacznie uatrakcyjniły sportowo-charytatywną imprezę, w której udział wzięły załogi ze Świętokrzyskiego i okolicznych województw.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x