Strona główna / Aktualności / W poetyckich słowach o rodzinie

W poetyckich słowach o rodzinie

Konkurs „Rodzino, stań się tym, czym jesteś” wzbudza ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży szkolnej już 14 lat. W tym roku było podobnie, finał konkursu odbył się 11 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach, która była jego organizatorem.

Od początku niezwykły, tak samo jak niezwykła jest młodzież, w której sercach początek biorą poetyckie strofy. Mając w temacie rodzinę wzruszali, zachwycali, szukali prawd o sobie i analizowali. Zmuszali również do zastanowienia się nad samym sobą – tak o twórcach konkursowych utworów mówiły przedstawicielki jury.

Komisja konkursowa w składzie: Alicja Zanijat, Jolanta Sopińska, Dorota Nowak – polonistka z SP nr 12 oraz Monika Moskal, nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym, nie miała łatwego zadania. Ocena artystycznych prac, które płyną z przekonań i duszy, to wyzwanie, niemniej jednak udało się i nagrody przyznano.

– Jestem pod wielkim wrażeniem twórczości Adrianny Gil, jej refleksje nad znaczeniem każdego członka rodziny w naszym życiu dostarczyły mi wielu wzruszeń – powiedziała GAZECIE Jolanta Sopińska.

W kategorii wiekowej klas I – III wyróżnienia przypadły w udziale Adamowi Pilarskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Natalii Pastuszce z SP nr 9. Laureaci w tej kategorii, to Anna Rupart z SP nr 1, Marta Jasztal – SP nr 6, Alan Oświęciński i Nikodem Krzoski – obaj ze Szkoły Podstawowej nr 11. Za poetyckie zmagania w kategorii wiekowej klas IV – VI wyróżniono: Julię Miernikiewicz (SP nr 2), Aleksandra Sajdłowskiego (SSP STO), Oliwię Woźniak (SP nr 6) i Darię Pocheć (SP nr 12). Wśród laureatów znaleźli się także: Marta Młynarczyk (SP nr 10) i Amelia Kozdęba (SP nr 1). W tej samej kategorii przyznano również nagrody za prozę. Zdobyli je: Kinga Nowak (SSP STO), Karim Blail (SSP STO) oraz Bogna Kutera (SP nr 11) oraz Julia Stankiewicz (SP nr 6), Jan Wójcicki (SSP STO) i Franciszek Sierpień (SP nr 11).

W kategorii wiekowej klas VII – VIII za poezję wyróżniono Radosława Lipę i Oliwię Romańską – obydwoje z SP nr 6 oraz Martynę Bado z SP nr 10. W gronie laureatów kategorii proza znaleźli się: Maja Pastuszka (SP nr 9) i Bartłomiej Słomiński (SP nr 6). Amelia Kozłowska (SP nr 6) i Mateusz Zieliński (SP nr 1).

W silnym składzie wyróżnionych wystąpili reprezentanci starachowickich szkół średnich. Za prozę wyróżniono Natalię Gęburę z I LO, a za poezję wyróżnienia trafiły do rąk: Patrycji Pustuły (I LO) i Karoliny Ponikowskiej (II LO). Laureatami zostali Klaudia Jasztal, Jakub Nowak, Adrianna Gil – wszyscy z I LO oraz Julia Zaręba z III LO.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: ks. kan. Marek Janas, Rada Rycerzy Kolumba nr 15015 im. Św. Ojca Pio w Starachowicach oraz starosta starachowicki Piotr Babicki. Finał konkursu poprowadziły: Lidia Majewska – logopeda z SP nr 6 i dyrektor starachowickiej „szóstki” Renata Topolska. O oprawę artystyczną zadbała grupa taneczna: Aleksandra Adamiec, Natalia Sikora oraz Bartłomiej Szwagrzyk ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *