1.7 C
Starachowice
wtorek, 1/12/2020
Strona główna W Polsce Groźny pożar trawił budynki

Groźny pożar trawił budynki

69 strażaków gasiło płonący budynek gospodarczy oraz poddasze domu w Łętowni w gminie Jordanów. Przyczyny pożaru bada policja.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z OSP Łętownia, którzy zastali rozwinięty już pożar budynku gospodarczego, przylegającego do domu, w którym ogień zajął już poddasze. Kolejne jednostki, przybywające na miejsce zdarzenia zasilały w wodę te, które już prowadziły działania. Zorganizowano m.in. punkt czerpania wody z hydrantu, odległego o kilkaset metrów od miejsca akcji. Strażacy gasili płonące obiekty ale też działali w obronie, by ogień nie strawił niższych kondygnacji w domu.Jeden z mieszkańców źle się poczuł w wyniku stresu, spowodowanego pożarem – wezwano do niego karetkę pogotowia. W działaniach brało udział 69 strażaków. Przyczynę pożaru ustali policja. W akcji brały udział zastępy z OSP Łętownia, OSP Naprawa, OSP Toporzysko, OSP Osielec Górny, OSP Osielec, OSP Jordanów, OSP Bystra Podhalańska, OSP Wysoka oraz JRG Sucha Beskidzka.

Źródło: OSP.pl

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: ponad 260 zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (1 grudnia) komunikacie poinformowało o 9 105 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 449 osób (68 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x