17.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Wieści z gmin Mirzec Budżet gminy Mirzec uchwalony

Budżet gminy Mirzec uchwalony

Mirzeccy radni jednogłośnie uchwalili budżet Gminy Mirzec na 2020 rok. Uchwała została podjęta podczas ostatniej w 2019 roku sesji Rady Gminy. Łączna kwota planowanych dochodów gminy w 2020 roku to 42 237 979 złotych, planowane wydatki natomiast to 42 841 979 złotych, z czego na inwestycje roczne i wieloletnie zaplanowano blisko 7 milionów złotych.

Wśród zadań rocznych zaplanowano m.in. budowę parkingu przy drodze wewnętrznej w Osinach, przebudowę drogi dojazdowej na działce w Małyszynie Dolnym, przebudowę drogi do gruntów ornych w miejscowości Tychów Stary – Tychów Nowy, budowę placu zabaw w sołectwie Ostrożanka, budowę rowu melioracyjnego w sołectwie Tychów Nowy, budowę odcinka wodociągu w sołectwie Mirzec II, a także opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi wojewódzkiej na odcinku Osiny – Osiny Majorat.

Natomiast, lista zadań wieloletnich składa się z kilkunastu pozycji. Znalazły się na niej budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy – tak zwanych sięgaczy, budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej w Ostrożance, budowa kanalizacji grawitacyjnej i tłocznej w Osinach, budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Mirzec (etap II), przebudowa drogi wewnętrznej Trębowiec Krupów – 744, przebudowa drogi gminnej Krzewa II etap, przebudowa drogi gminnej Poduchowne – Korzonek II etap, remont drogi gminnej Gadka – Majorat II etap, termomodernizacja budynków OSP Jagodne i Osiny, zmiana miejscowego planu zagospodarowania Gminy Mirzec, rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Mirzec, budowa sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Gadce wraz z łącznikiem, utworzenie Ośrodka Rehabilitacji Dziennej w Mircu, utworzenie Klubu Dziecięcego „Bączek” w Tychowie Starym, modernizacja oświetlania drogowego na terenie gminy Mirzec, budowa mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii w gminie Starachowice oraz zintegrowana rewitalizacja Mirca II etap.

Wójt gminy Mirzec, Mirosław Seweryn dziękował radnym za jednomyślność podczas głosowania. Radnym, sołtysom oraz pracownikom Urzędu Gminy podziękował również za współpracę, pomoc w realizacji zadań samorządowych –inwestycji oraz innych ważnych dla mieszkańców projektów.

– Myślę, że zadbaliśmy o wszystkie dziedziny życia: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo zdrowotne, zadbaliśmy o potrzeby najmłodszych, uczniów szkół, o potrzeby osób starszych, duże rodziny. Żadne zadanie należące do gminy nie zostało pominięte – mówił wójt. – Życzę sobie i Państwu, aby w Nowym Roku 2020 współpraca układała się na równie dobrym lub jeszcze lepszym poziomie. Życzę Państwu w Nowym Rok dużo zdrowia, spełnienia planów i zamierzeń oraz wszystkiego najlepszego – dodał.

(azab)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Covid 19 – Aktualne dane sanitarno-epidemiologiczne z regionu

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (20 września) komunikacie poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 11 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x