Strona główna / Aktualności / Sylwestrowy bieg dla Juventy Kobex

Sylwestrowy bieg dla Juventy Kobex

To już trzecie zwycięstwo naszych lekkoatletów w szydłowskich biegach. Triumfowali w 2004 i 2018 r., wygrali również w tegorocznych.

W 40. Międzynarodowych Ulicznych Biegach Sylwestrowych w Szydłowie wystartowało blisko 600 zawodników. 330 osób wzięło udział w zawodach dzieci i młodzieży, a 232 w biegu głównym. Juventę Kobex Starachowice reprezentowało 26 zawodników. Liczną ekipę wystawił też LKB Rudnik. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Juventa-Kobex, a klub z Rudnika uplasował się na IV miejscu.

Zawodnicy Juventy Kobex zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych: na 400 m Wiktoria Smalec (I) a Amelka Wojtan III miejsce. Na 2. miejscu bieg na 8000 m ukończyła Noemi Basa, zaś Weronika Wojnar była na 2000 m trzecia. Na dystansie 10 km Marcin Wojtan był w grupie M 30 trzeci, Sławomir Majchrzak (M 50) zajął II miejsce, a Beata Ciepluch (K 50) miejsce III.

Dla LKB Rudnik punktowali: Jakub Słomiński, Max Dziułka, Weronika Pater, Jakub Kępa, Amelia Barańska, Zuzanna Jędrzejewska, Mikołaj Pawłoś, Maja Krzewska, Wiktoria Kowalik i Jan Wiecha.

1. Bieg w Sylwestrowy w Szydłowie wygrał Szymon Kulka z gminy Ropa, który wbiegł na metę z czasem 00:30:42, a wśród pań najlepsza była Sabina Jarząbek z klubu KKL Kielce, która wygrała z czasem 00:38:02.