18 C
Starachowice
piątek, 25/09/2020
Strona główna Aktualności Wiedzieć, by zapobiegać

Wiedzieć, by zapobiegać

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia profilaktyczne w bursie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach, których gościem była Anna Kroner z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.
Podczas zajęć wychowankowie dowiedzieli się, że zachowania ryzykowne, szczególnie związane z używaniem substancji psychoaktywnych, są coraz częstszym problemem współczesnych polskich nastolatków. Ich powodem są: alkohol, dopalacze, narkotyki,  papierosy i e-papierosy. Dwie ostatnie używki, często bez skrępowania palone są przez młodzież w miejscach publicznych.

Aby wychowankowie świadomie podejmowali decyzje dotyczące własnego zdrowia, rozumieli wpływ substancji szkodliwych na ich życie oraz konsekwencje prawne wynikające z ich nadużywania, wychowawczynie:  Magdalena Wolańska i Małgorzata Lasek zaprosiły do Bursy ZSZ Nr 1 Annę Kroner z KPP w naszym mieście zajmującą się profilaktyką społeczną, która w fachowy sposób przeprowadziła dyskusję z młodzieżą.

(las)

Poprzedni artykułEkologizm
Następny artykułMistrzowie Starachowic w piłce siatkowej
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: 52 nowe przypadki zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (25 września) komunikacie poinformowało o 1587 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 23 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x