Strona główna / Świętokrzyskie / Nie daj się oszukać! Bądź czujny!

Nie daj się oszukać! Bądź czujny!

Przestępcy nie tylko oszukują metodą na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy też ,,pracownika administracji”. Internetowi oszuści coraz chętniej wysyłają do nas wiadomości sms. Opłacając rachunki, robiąc zakupy czy też wysyłając przesyłki trzeba być ostrożnym korzystając z transakcji bezgotówkowych. Niestety coraz częściej dochodzi do oszustw za pośrednictwem Internetu.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zgłosił się 22- latek, który poinformował mundurowych, że za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych sprzedał głośniki. Mężczyzna korzystając z opcji za pobraniem, wysłał sprzęt na wskazany przez kupującego adres. W dniu nadania przesyłki, otrzymał wiadomość sms, że paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 88 groszy. 22-latke korzystając z przesłanego linku, uregulował należność. Mężczyzna nie wiedząc, że po kliknięciu w link został przekierowany do fałszywej strony banku wykonał przelew. Po sprawdzeniu stanu swojego konta zorientował się, że zamiast zapłacić 88 groszy, stracił z konta 1700,88 złotych, a opłata za przelew dodatkowo wyniosła 4,99zł.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich korzystających z Internetu o zachowanie ostrożności przy dokonywaniu transakcji w sieci.

-Najważniejsze w takich przypadkach, by kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Nim podejmiemy jakiekolwiek pochopne kroki zadzwońmy do znajomego, firmy kurierskiej za pośrednictwem, której mieliśmy otrzymać przesyłkę, administratora strony internetowej czy aby na pewno zwracali się oni do nas o dopłatę jakiejkolwiek kwoty pieniędzy – mówią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *