17.8 C
Starachowice
wtorek, 4/08/2020
Strona główna Aktualności Niech żyje bal!

Niech żyje bal!

Powoli wkraczają w dorosłość, a przed nimi najważniejszy egzamin… matura. Ale zanim zasiądą nad arkuszami z pytaniami i rozjadą się na studia, bawili się całą noc na studniówce. Mowa o maturzystkach i maturzystach II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach.

Tanecznym krokiem rozpoczęli odliczanie stu dni do egzaminu dojrzałości tegoroczni maturzyści z licealnej „Dwójki”. W Karczmie u Jana swój pierwszy wielki bal mieli uczniowie czterech ostatnich klas II LO. Obok zaproszonych nauczycieli i rodziców, wśród gości znaleźli się również: starosta starachowicki Piotr Babicki, który sam jest absolwentem II LO, zastępca prezydenta Starachowic – Aneta Nasternak, obecny był również członek Zarządu Powiatu Ryszard Nowak, którego synowie – jak zdradziła dyrektor liceum Ewa Sajór–Ruszczak – synowie również uczęszczali do „Dwójki”.

Za lata spędzone w liceum, maturzyści dziękowali dyrekcji szkoły, nauczycielom i rodzicom. Szczególnie podziękowania skierowali do wychowawców swoich klas: Marty Głowackiej, Beaty Szczepańskiej, Doroty Gęborek i Tomasza Erbela.

Zarówno dyrektor II LO, Ewa Sajór–Ruszczak, jak i przewodnicząca Rady Rodziców Izabela Stefanik życzyli uczniom udanej zabawy, studniówka jest bowiem, jak podkreślali pierwszym uroczystym balem, który pozostanie we wspomnieniach na długie lata. Do życzeń dołączyli się również zaproszeni goście, życząc powodzenia na maturze i połamania przysłowiowego pióra.

Piękne wykonanie piosenek „Niech żyje bal” i „Tylko mnie poproś do tańca” wprowadziło wszystkich w melancholijny nastrój, a obecni na sali rodzicie nie kryli wzruszenia.

Tradycyjne „poloneza czas zacząć” wypowiedziane przez dyrektor Ewę Sajór-Ruszczak, dało sygnał do rozpoczęcia balu, a rewelacyjny polonez w wykonaniu maturzystów, o którego układ zadbała Joanna Lisowska, zachwycił wszystkich.

Ta noc należała do nich! Pięknych, młodych, przed którymi świat stoi otworem.

(azab)

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x