Strona główna / Aktualności / Koniec z sylwestrową imprezą plenerową

Koniec z sylwestrową imprezą plenerową

Gmina Starachowice od kilku lat, w każdą noc kończącą rok organizowała „Sylwestra pod Gwiazdami”. Tegoroczny był ostatnim, przynajmniej na jakiś czas.

 

Podczas ostatniego Sylwestra, który odbył się placu rekreacyjnym przy ulicy Na Szlakowisku główną atrakcją był występ zespołu Top Girls, wcześniej publiczność bawił coverowy Pryzmat. Zamiast fajerwerków mieszkańcy mogli podziwiać pokaz Teatru Ognia „Enigma”.

Co było powodem podjęcia decyzji o rezygnacji z tej imprezy plenerowej? Jakie inne atrakcje czekają mieszkańców naszego miasta? O to zapytaliśmy w starachowickim magistracie.

– Wyciągamy wnioski z każdej organizowanej przez nas imprezy. Z roku na rok wydarzenie „Sylwester pod Gwiazdami” budzi mniejsze zainteresowanie. Mieszkańcy wolą spędzać czas w gronie najbliższych, częściej na imprezach zamkniętych niż w otwartej przestrzeni – informuje Gazetę, Izabela Wrona z Urzędu Miejskiego. – Dodatkowo gmina poszukuje oszczędności. Przed nami trudny okres, zmiany które weszły w życie w ostatnim czasie powodują, że mamy mniej pieniędzy, a więcej wydatków. Dlatego postanowiliśmy zrezygnować z organizacji „Sylwestra pod Gwiazdami”. Corocznie koszt organizacji imprezy to koło 60 tys. zł. Oszczędności, które powstaną z tego tytułu przeznaczymy na planowane inwestycje i remonty w Starachowickim Centrum Kultury.

O tym, jakie wydarzenia kulturalne zaplanowano na 2020 rok, wkrótce poinformować ma prezydent miasta Marek Materek.

 

(azab)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *