17.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Aktualności Mieszkania strawione przez ogień będą remontowane

Mieszkania strawione przez ogień będą remontowane

Będzie remont kamienicy przy ulicy Mickiewicza w Starachowicach, która została zniszczona przez żywioł 3 lata temu. Gmina zdecydowała także o odnowieniu uszkodzonego przez pożar budynku przy ulicy Kościelnej.

Pożar, który pod koniec stycznia 2017 roku wybuchł w kamienicy przy ulicy Mickiewicza w Starachowicach, pozbawił dachu nad głową lokatorów 12 mieszkań będących własnością gminy, jak i osób prywatnych. Powodem przedłużającej się decyzji o remoncie była skomplikowana sytuacja związana z współwłasnością nieruchomości, która nie należała w 100 procentach do miasta.

Remont przy Mickiewicza obejmie 7 mieszkań należących do gminy. Do przetargu zgłosiło się 4 oferentów. Jedna z ofert opiewa na kwotę około pół miliona złotych, podczas gdy przewidywano, że inwestycja wyniesie ponad 600 tysięcy złotych. Planuje się, że prace remontowe mają potrwać do końca czerwca br. Mieszkania zasiedlą nowi lokatorzy, m.in. przesiedleńcy z wytypowanej do rewitalizacji tzw. Kolonii Robotniczej na osiedlu Wzgórze.

Gmina Starachowice podjęła także decyzję o odnowieniu budynku z mieszkaniami socjalnymi przy ulicy Kościelnej. On również został uszkodzony w pożarze, do którego doszło pod koniec listopada 2019 roku. Zadanie jest na etapie przygotowań do wybrania firmy, która wykona dokumentację remontu.

(azab)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Covid 19 – Aktualne dane sanitarno-epidemiologiczne z regionu

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (20 września) komunikacie poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 11 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x