1.9 C
Starachowice
czwartek, 21/01/2021
Strona główna Aktualności Wnioski bez wychodzenia z domu

Wnioski bez wychodzenia z domu

Od początku bieżącego roku wnioski o dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych można składać przez internet. Służy do tego System Obsługi Wsparcia

Darmowy system SOW znajduje się pod adresem: sow.pfron.org.pl. Wnioski można składać przez cały rok, wliczając w to dni wolne od pracy i święta, 24 godziny na dobę. Aby móc skorzystać z platformy konieczne jest posiadanie dostępu do internetu, konta w systemie SOW oraz profilu zaufanego, który można potwierdzić w wielu instytucjach a także, za pośrednictwem internetu, w wielu bankach. Można również skorzystać z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku. W Oddziale Świętokrzyskim PFRON w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego (blok C1, IV piętro) znajduje się punkt konsultacyjny SOW, gdzie można uzyskać podstawowe informacje o systemie, poradnictwo od pracowników oddziału, którzy oferują swoją pomoc przy wypełnianiu wniosków on-line.

Stanowisko czynne jest w poniedziałek w godzinach od 8:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x