1.9 C
Starachowice
czwartek, 21/01/2021
Strona główna Aktualności Nowotwór zabija małą Hanię, pomóżmy uratować jej życie!

Nowotwór zabija małą Hanię, pomóżmy uratować jej życie!

Ponad milion złotych zebrano już, za pośrednictwem portalu siepomaga.pl, na leczenie miesięcznej Hani Terleckiej z Kielc, która walczy z nowotworem głowy. Kwota rośnie z każdą minutą a w pomoc, za pośrednictwem samej tylko zbiórki, zaangażowało się już blisko 20 tys. osób, firm i instytucji. O pomoc do samorządowców z terenu województwa świętokrzyskiego zaapelował kilka dni temu także marszałek województwa Andrzej Bętkowski. W walce o życie dziewczynki liczy się każda minuta!

Mała Hania cierpi na nowotwór splotu naczyniowego prawej komory bocznej. Guz jest złośliwy.

– Hania, która zawsze była żywym dzieckiem, z dnia na dzień “ginęła” w oczach. Najpierw zwykła infekcja (standard u maluchów, które poszły do żłobka), później wymioty. Kolejni lekarze, szpitale, badania, bagatelizowanie objawów i zrzucanie winy na ząbkowanie. Uciekający przez palce czas, w trakcie którego w główce Hani rozwijało się śmiertelne niebezpieczeństwo – piszą na wspomnianym już portalu rodzice dziewczynki, dodając, że lekarze nie dawali ich córeczce szans. – Lekarze nie dawali córeczce szans na przeżycie. Mieliśmy przygotować się na najgorsze. Przecież na coś takiego nie da się przygotować – piszą.

Pani Ola i pan Bartek rozpoczęli więc, z pomocą znajomych, poszukiwania ratunku za granicą. Okazało się, że w jednym ze szpitali w Stanach Zjednoczonych, gdzie walczy się z tak trudnymi przypadkami u dzieci. Są to jednak ogromne i niewyobrażalne koszty rzędu miliona dolarów.

– Nie mamy na razie kosztorysu, dlatego na zbiórce nie ma podanej konkretnej kwoty – mówią zrozpaczeni rodzice, prosząc o pomoc i ratunek, bo, jak dodają, liczy się każda minuta. W pomoc małej Hani zaangażowało się mnóstwo firm, instytucji i osób prywatnych. Wspomagają zbiórkę, organizują licytacje, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie dziewczynki. Na koncie jest już ponad milion złotych a kwota rośnie z każdą minutą. W ubiegłym tygodniu o pomoc do samorządowców z terenu naszego województwa zaapelował marszałek Andrzej Bętkowski.

– Hania z Kielc ma 18 miesięcy i walczy z rakiem! Pomóżmy jej wygrać tę walkę. Proszę wszystkich samorządowców ze Świętokrzyskiego o pomoc. Proszę, pokażmy serce – apelował i zorganizował na siepomaga.pl „skarbonkę” ph. „Świętokrzyscy samorządowcy dla Hani”.

Pomóc można, wspierając zbiórkę na wspomnianym portalu, pod linkiem: http://www.siepomaga.pl/walka-hani. Pamiętajmy, liczy się każda minuta.

Poprzedni artykułTurniejowi wicemistrzowie
Następny artykułZaginęła Anna Łebek
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x