10.3 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Aktualności Nowy rok z sukcesami

Nowy rok z sukcesami

Troje uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach zakwalifikowało się do ogólnopolskiego etapu konkursu informatycznego STEM.

STEM to projekt edukacyjny, którego organizatorem jest Politechnika Warszawska wraz z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz tamtejszym XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego. Głównym koordynatorem z ramienia Politechniki Warszawskiej jest Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych. Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zawierającego od 20 do 30 pytań o różnym stopniu trudności z dziedziny fizyki, matematyki i informatyki. Drugi odbędzie się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej lub w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Z kolei zakwalifikowani do trzeciego etapu będą zmagać się z trzema zadaniami.

– Rozwiązanie zadania teoretycznego będzie polegało na zapisie algorytmu w wybranej przez uczestnika notacji. Zadania praktyczne będą rozwiązywane z wykorzystaniem języka programowania C++ lub Python, według wyboru uczestnika, oraz arkusza kalkulacyjnego – mówią nauczyciele z ZSZ nr 2.

Wśród uczniów, którzy wezmą udział w II części ogólnopolskiej konkursu znalazło się troje uczniów ZSZ nr 2: Mateusz Kalisz i Kacper Kurek z klasy IV oraz trzecioklasista Mateusz Walkiewicz. Wszyscy uczą się w klasach o profilu informatycznym.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x