28.1 C
Starachowice
sobota, 8/08/2020
Strona główna Aktualności Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego SSE wybrała przewodniczącego

Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego SSE wybrała przewodniczącego

Starosta Piotr Babicki stanął na czele społecznej Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” S.A, której zadaniem jest m.in. proponowanie kierunków działań na rzecz poprawy otoczenia przedsiębiorstw i rozwoju społeczno – gospodarczego. Wybór prezydium nastąpił podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 30 grudnia 2019 r.

Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego jest nowym organem powołanym na podstawie przepisów Ustawy o Wspieraniu Nowych Inwestycji. Ma ona przedstawiać opinie i wnioski w sprawach dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” S.A., a także proponować kierunki działań na rzecz poprawy otoczenia przedsiębiorstw i rozwoju społeczno-gospodarczego obszaru. Może także przedstawiać władzom gmin lub powiatów położnych na terenie swojego obszaru, rekomendacje w zakresie działań, które mogą przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej tych samorządów.

W skład Rady wchodzą przedstawiciele przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego znajdujących się w granicach obszary strefy oraz przedstawiciele wojewódzkich rad dialogu społecznego. Podczas inauguracyjnego posiedzenia dokonano wyboru prezydium. Na czele Rady Rozwoju stanął starosta starachowicki Piotr Babicki. Wiceprzewodniczącym został Marek Jedliński z firmy Promet, a sekretarzem – Przemysław Burek, burmistrz Iłży.

(azab)

Poprzedni artykułNowy rok z sukcesami
Następny artykułBo to się zwykle tak zaczyna
[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x