Strona główna / Aktualności / Kornelek po raz trzeci w Adamowie

Kornelek po raz trzeci w Adamowie

Internet, telefon, telewizja – atrakcyjność multimediów sprawia, że jako społeczeństwo notujemy coraz większy spadek czytelnictwa. Nie jest to zbyt dobra prognoza na przyszłość, ale na szczęście mamy szkoły, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie temu procesowi. Nie od dziś wiadomo, że człowiek czytający to człowiek myślący.

Szkoła Podstawowa w Adamowie 15 stycznia dołączyła do grona tych placówek, które realnie angażują się w rozwijanie czytelniczej pasji. Trzecia edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego „Kornelek”, skierowana do klas II – III wzbudziła ogromne zainteresowanie, szczególnie, że tematem konkursu była książka Marii Kownackiej „Plastusiowy pamiętnik”.

Ze względu na młody wiek uczestników, konkurs obfitował w atrakcyjne zadania, uczniowie musieli m.in. zmierzyć się z wykonaniem ilustracji do lektury. Prace zachwycały estetyką i pomysłowością, i tu różnica punktowa była niewielka. Jednym z zadań   było zaprezentowanie krótkiej scenki dotyczącej dowolnego wydarzenia z książki, a także próba sił w quizie dotyczącym lektury. Na koniec, najmłodsi uczniowie musieli ulepić Plastusia, ale tak by był najwierniejszym odwzorowaniem ludka z kart książeczki. Kiedy nadeszła chwila ocen nikt nie zazdrościł jury, przedstawiciele komisji oceniającej mieli twardy orzech do zgryzienia, byli bowiem pod wrażenie i strojów i scenografii, wiedzy i zaangażowania. Miłą niespodzianką pokonkursową było przedstawienie o przygodach Plastusia w wykonaniu klasy V przygotowanej przez panią Krystynę Kwiecień.

Pierwsze miejsce zajęli Maja Kacperska i Julian Kusiak z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Rożkowi i Damianowi Iwanowi ze Szkoły Podstawowej w Rudzie, a trzecie zdobyli Błażej Jagieła i Oskar Bujak Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubieni. Nagrody wręczyła zwycięzcom dyrektor szkoły Teresa Szymczak gratulując im pasji czytelniczych oraz wspaniałego przygotowania do konkursowych zmagań. Organizacją wydarzenia zajęły się Krystyna Kwiecień, Katarzyna Wlazłowska i Katarzyna Bernaciak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *