Strona główna / Aktualności / XII Szachowe Grand Prix Starachowic

XII Szachowe Grand Prix Starachowic

Trzydziestu szachistów wzięło udział w czwartym z dziewięciu turniejów, rozgrywanych w ramach XIII Szachowego Grand Prix Starachowic, jaki odbył się 8 stycznia br. w Domu Kultury Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zawodnicy grali systemem szwajcarskim, siedem rund z tempem gry 10 minut na partię dla zawodnika. Pierwsze miejsce zajął Mariusz Rybak, na drugim uplasowała się Julia Giemza, trzecia lokata przypadła w udziale Romanowi Kaputowi Tuż za podium znalazł się Maciej Nowak, a piąte miejsce zajął Filip Rygiel. Natomiast w rankingu szachowym do 1200 w pierwszej trójce znaleźli się odpowiednio: Wojciech Kosmala, Michał Kowalczyk i Maria Czekaj, w grupie do 1400 z kolei w TOP 3 uplasowali się: Kacper Łosicki, Alan Misztak i Igor Kuśnierek. W rankingu do 1600 pierwsze miejsce zajął Filip Rygiel, drugie – Mateusz Kiciński a trzecie – Bartosz Przesłański. Medale i puchary uczestnikom wręczył prezes Klubu Szachowego Gambit Roman Kaputa. Na zakończenie odbyło się, tradycyjnie już, losowanie upominków dla uczestników. Po czterech turniejach na czele klasyfikacji generalnej Szachowego Grand Prix Starachowic znalazł się Mariusz Rybak, na drugim miejscu plasuje się Julia Giemza a trzecia lokata należy do Romana Kaputa. Czwarte miejsce zajmuje Maciej Nowak, piąte zaś – Mikołaj Koprowski. Jeżeli chodzi o klasyfikację juniorów, to na jej czele stoi obecnie wspomniana już Julia Giemza, tuż za nią jest Maciej Nowak, trzecie miejsce należy obecnie do Mikołaja Koprowskiego. Dalsze lokaty przypadły w udziale: Wiktorowi Gawlikowi i Mateuszowi Kicińskiemu. Wśród młodzików „bryluje” Piotr Zieliński, drugie miejsce należy do Wojciecha Kosmali, trzecie zajmuje Adrian Gębusia. Dalej plasują się natomiast: Maria Czekaj i Alan Misztak.