Strona główna / Aktualności / Coraz bliżej ferie. Autobusy do kontroli

Coraz bliżej ferie. Autobusy do kontroli

Ferie w Polsce już trwają. W województwie świętokrzyskim rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 9 lutego. W związku z tym, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Szczególną uwagę zwracają na kontrole autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo jest kontrola autokarów, którymi dzieci i młodzieży będą podróżować.

– Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Policjanci przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców – informuje Komenda Główna Policji.

Warto o planowanym wyjeździe poinformować policjantów z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji.

Potrzebę kontroli można zgłosić osobiście w każdej komendzie lub telefonicznie, pod numerem alarmowym 112.

(azab)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *