Strona główna / Aktualności / Interaktywne roboty pomogą w nauce programowania

Interaktywne roboty pomogą w nauce programowania

Placówki oświatowe z Tychowa Nowego i Tychowa Starego wzbogaciły się o nowe roboty do nauki programowania. Z rąk wójta gminy Mirzec, Mirosława Seweryna odebrali je: dyrektor szkoły w Tychowie Nowym Aneta Borowska i dyrektor szkoły w Tychowie Starym Sławomir Majchrzak.

Roboty są częścią wyposażenia pracowni komputerowych, które powstały w placówkach w 2019 roku w ramach projektu „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego”, który współfinansowany jest z pieniędzy unijnych. 80 procent inwestycji zostało sfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Dodatkowo Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przekazał 3 999 złotych na część wkładu własnego Gminy Mirzec.

W szkole w Tychowie Nowym powstała sala komputerowa wyposażona w 10 nowoczesnych komputerów typu All-in-One z nowoczesnym oprogramowaniem, systemami operacyjnymi oraz dostępem do szybkiego Internetu. Natomiast w Tychowie Starym w pracowni znajduje się 15 komputerów o identycznych parametrach. Wyposażenie pracowni w pierwszej z wymienionych szkół kosztowało 32 246 zł, w drugiej kwota ta wyniosła 47 742 zł.

(azab)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *