Strona główna / Aktualności / Rocznik 2008 – wicemistrzem województwa

Rocznik 2008 – wicemistrzem województwa

Piłkarze z rocznika 2008 starachowickiej „Juventy” zostali wicemistrzami województwa świętokrzyskiego w rozgrywkach o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Do finału trafili dzięki zwycięstwu w eliminacjach, gdzie zanotowali 18 wygranych i dwa przegrane mecze. W kolejnym etapie rozgrywek rywalizowali w grupie z Basztą Rytwiany, Wisłą Junior Sandomierz, Granatem Skarżysko i pierwszym zespołem Korony Kielce. Po trzech zwycięstwach i remisie, z drugiego miejsca zakwalifikowali się do półfinału, gdzie przyszło im zmierzyć się z Koroną II Kielce. Przebieg tego spotkania był dość zaskakujący, bowiem trzydzieści sekund przed końcem meczu wyrównującą na 1:1 bramkę zdobył Dawid Zielonka i o rozstrzygnięciu decydowały rzuty karne. Dzięki skuteczności Pawła Garbali, Marcina Welenca, Daniela Zieji oraz doskonałego popisu w bramce Olafa Nowaka, młodzi piłkarze cieszyli się z awansu do finału. Przeciwnikiem był ich grupowy rywal – zespół Korony II Kielce. Mimo ambitnej postawy „Juventa” przegrała spotkanie 0:3 i musiała zadowolić się „srebrem” oraz nagrodą dla najlepszego bramkarza dla Olafa Nowaka.

-Zabrakło nieco siły i piłkarskiego szczęścia. Chłopcy zagrali świetny turniej , choć apetyty były większe, to doświadczenie, jakie zdobyli w tych finałach, zaprocentuje w przyszłości. Podziękowania kierujemy do rodziców, którzy świetnie dopingowali chłopaków do dobrej i ambitnej postawy – mówił trener Mariusz Wójcik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *