Strona główna / Aktualności / Szóste miejsce Starachowic

Szóste miejsce Starachowic

Sprzęt AGD o wartości 10 000 zł trafi do Starachowic, które w 11. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą” zwyciężyły w Świętokrzyskiem. W ogólnopolskim finale ostatecznie zajęły 6. miejsce. W finale nasze miasto rywalizowało o głosy z 15 innymi miastami. Największą liczbę głosów zgromadziło Bielsko-Biała, tym samym wygrywając plebiscyt i zdobywając tytuł „Świetlnej stolicy Polski”. Nowoczesne urządzenia zostaną przekazane do miasta dzięki zaangażowaniu mieszkańców i sympatyków. 

„Świeć się z Energą” jest charytatywną akcją Grupy Energa. Miasta walczą nie tylko o miano aglomeracji posiadającej najpiękniejsze zimowe iluminacje, ale także o pomoc dla potrzebujących mieszkańców. Zwycięzca, oprócz tytułu „Świetlnej Stolicy Polski”, otrzymuje nagrody o wartości 50 tys. zł, do pozostałych finalistów trafia wsparcie o wartości 10 tys. zł.

Plebiscyt organizowany jest już od ponad dekady. W tym czasie, właśnie w ramach akcji do domów dziecka, stowarzyszeń  czy ośrodków pomocy społecznej trafiło kilkaset energooszczędnych urządzeń AGD. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia od Grupy Energa – od pierwszego plebiscytu do zakończenia aktualnej edycji przekroczy milion złotych.

W tegorocznym plebiscycie udział wzięło 175 miast, a oddano w nim ponad 67 tys. głosów. Bezkonkurencyjne było miasto Bielsko-Biała, które zdobyło 14 235 głosów. Do ostatnich chwil walczył też Zamość, który finalnie znalazł się na drugim miejscu (6 567 głosów). Trzecie miejsce zajął Rzeszów (6 357 głosów). Starachowice, które ostatecznie znalazły się na 6. miejscu, zostały jeszcze wyprzedzone przez Bydgoszcz i Wrześnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *