Strona główna / Aktualności / Nowoczesny narkotest trafił do starachowickiej komendy

Nowoczesny narkotest trafił do starachowickiej komendy

Policjanci KPP w Starachowicach otrzymali  jeden z najnowocześniejszych aparatów do mierzenia obecności narkotyków. Pozwoli on na szybkie wykrycie w organizmie badanej osoby środków odurzających.

Jak mówi w rozmowie z Gazetą oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, sierż. szt. Paweł Kusiak, narkotest znacząco usprawni prace funkcjonariuszy, zwłaszcza policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

– Będzie on będzie używany wówczas, kiedy policjanci będą mieli podejrzenia, że dana osoba jest pod wpływem środków odurzających. Ślina będzie pobierana specjalnym próbnikiem i wprowadzana do kasety, a wynik poznamy po kilku minutach – mówi Paweł Kusiak. – Jeśli ten okaże się pozytywny, wtedy od tej osoby będzie pobierana krew celem dokładnego badania.

Jak dodaje rzecznik, analizator jedynie potwierdza lub wyklucza obecność środków odurzających. Ze sprzętu będą przede wszystkim korzystać policjanci ruchu drogowego, jednak będzie on również wykorzystywany do czynności przez funkcjonariuszy innych wydziałów policji.

(azab)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *