Strona główna / Aktualności / To był dobry rok dla zapaśników

To był dobry rok dla zapaśników

Zawodnicy Uczniowskiego ludowego Klubu Sportowego „Guliwer” podsumowali ubiegły rok, który obfitował w międzynarodowe sukcesy.

W spotkaniu zainaugurowanym przez prezesa Karola Kucharczyka wzięli udział sympatycy klubu oraz rodzice zrzeszonych w  nim sportowców. Mogli zobaczyć pokaz zapaśniczy w wykonaniu podopiecznych „Guliwera” a także być świadkami wręczenia im wyróżnień i nagród, czego dokonali: burmistrz Bodzentyna Dariusz Skiba przewodnicząca Rady Miejskiej Teresa Bzymek, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Bożena Pożoga oraz dyrektor Miejsko-Gminnego centrum kultury i Turystyki Marcin Sikorski. Dla jednej z zawodniczek, Wiktorii Płaczkowskiej, był to szczególny dzień, ponieważ otrzymała dodatkowe wyróżnienie za wybitne osiągnięcia sportowe. Warto przypomnieć, że to właśnie Wiktoria, podczas Światowych Talentów w holenderskim Utrechcie wywalczyła złoty medal a jej klubowe koleżanki: Julia Kowalik i Amelia Kozera wróciły ze „srebrami”. W krótkim przemówieniu burmistrz podziękował trenerom za zaangażowanie a dyrektor ZSP za współpracę z klubem. Sportowcom gratulował licznych sukcesów i zadeklarował wsparcie ze strony samorządu w dalszym rozwoju sportów zapaśniczych. W ubiegłym roku podopieczni „Guliwera” uczestniczyli,z sukcesami, w zawodach rangi wojewódzkiej, krajowej a także międzynarodowej. Jednym z ważniejszych występów był wspomniany start w Utrechcie a także w Mistrzostwach Europy, gdzie „Guliwera” reprezentował Bartłomiej Koziołek – zdobywca piątego miejsca.

– Ponadto nasi zawodnicy zdobyli dwa puchary Polski i medal mistrzostw Polski – uzupełnia trener Zbigniew Płaczkowski.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że trójka zapaśników, w tym: Klaudia Hajdenrajch i Wiktoria Płaczkowska z gminy Bodzentyn, otrzymała zaproszenie do kardy narodowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(K.R.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *