15.9 C
Starachowice
sobota, 11/07/2020
Strona główna Aktualności Seniorzy z wigorem 

Seniorzy z wigorem 

Wyjątkowa atmosfera integracji, przyjaźnie, czas spędzony na rozmowach lub zwykłe trzymanie za rękę – starachowicki Klub Seniora Manhattan prężnie rozwija swoją działalność. Jednym z elementów rozwoju są pokoleniowe spotkania.

Mając na uwadze fakt, ze każde pokolenie ma coś do zaoferowania drugiemu, seniorzy z Klubu Manhattan zorganizowali noworoczne kolędowanie. 9 stycznia do wspólnego śpiewania zaprosili młodzież z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Starachowicach, pod opieką dyrektor Bożeny Sameli. Wspaniały występ wokalny młodzieży, słodki poczęstunek, a wszystko w klimacie przyjaźni i zainteresowania drugim człowiekiem. Na zakończenie młodzież otrzymała paczki ze słodyczami.

Na spotkaniu obecni byli: zastępca prezydenta Aneta Nasternak Kmieć i Piotr Ambroszczyk, wspólnie wyrażano nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.

Swoimi działaniami starachowicki Klub Seniora Manhattan aktywnie włącza się w miejskie imprezy, dają się zauważyć podczas organizacji różnych eventów, aktywnie uczestniczy w Starachowickich Dniach Seniora, nie brakuje ich na miejskich jarmarkach czy koncertach. W kalendarz ich imprez wpisane są również spotkania opłatkowe, jajeczka, imprezy ostatkowe czy andrzejki.

– Najważniejsze, że możemy spędzać czas razem, wyjść z domu, odpocząć od trosk codziennego dnia – mówią zgodnie: Barbara Kozieł, która piastuje funkcję prezesa Klubu i będąca w zarządzie Daniela Madej. Ta ostatnia, jako emerytowana nauczycielka geografii, włączyła się aktywnie w pomoc przygotowania do matury jednej z uczennic z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej.

– Ten Klub to rodzina, jeśli nie mogę przyjść na któreś ze spotkań to wiem, że czegoś mi brakuje – mówi członek zarządu Klubu Seniora Manhattan Edward Sowula. I dodaje: – wiem, że nie brakuje osób, które zapamiętały się w swojej samotności, którym trudno opuścić bezpieczne cztery ściany domów, mimo wszystko zachęcam, żeby to zrobili. Nic tak nie przywraca do życia jak spotkanie z drugim człowiekiem. Mamy na to przykłady.

Tak, tych ostatnich jest sporo, seniorzy w rozmowie niemal bez przerwy podają przykłady czy to swoje czy znajomych.

– Zawsze niecierpliwie czekam na klubowe spotkania, mam ponad 90-letnią mamę, którą się opiekuję, te wyjścia to szansa na odpoczynek – mówi jedna z pań, która aktywnie działa na rzecz Klubu.

O tym, że spotkania rozwijają, że dają możliwość wymiany doświadczeniami mówią już wszyscy, wszyscy mają także jedno małe marzenie – wyjazd na wycieczkę do Wrocławia. Oczy im się śmieją na samą myśl o spotkaniu z pięknym wrocławskim rynkiem i krasnalami. Zachęcają jednocześnie starachowickich seniorów to tego, by nie zamykali się w domu i zapraszają do siebie:

– Przydałoby się trochę panów, z uwagi na to, że w przewadze są tu panie na imprezach tanecznych mam pełne ręce roboty – śmieje się Edward Sowula i dodaje, że wspaniałe miejsce jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą jeszcze w życiu coś zrobić.

Poprzedni artykułRozmowy płacowe w Apleona
Następny artykułPapież w Starachowicach
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: sobota bez nowych przypadków zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (11 lipca) komunikacie potwierdziło 305 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x