Strona główna / Aktualności / Testowali gry o Starachowicach 

Testowali gry o Starachowicach 

Jeśli ktoś myśli, że nauka odbywa się w szkolnej ławie i w dodatku łączy się z uczniowskim znudzeniem to jest w wielkim błędzie. O tym, że zdobywanie wiedzy może wiązać się z przyjemnością i dobrą zabawą przekonywali Piotr Ambroszczyk i Andrzej Jacek Tarnowski.

Odbywająca się pod patronatem prezydenta Starachowic Marka Materka impreza miała na celu zapoznanie młodzieży z historia miasta i Fabryki Samochodów Ciężarowych, ale przede wszystkim to pokoleniowa integracja. Dwie gry planszowe STAR.Logistic i Odkrywamy Starachowice, które powstały w ramach projektu STAR.Seniorzy w akcji, stanowiły doskonalą podstawę spotkania. Wszyscy, którzy zasiedli przy stołach mieli niepowtarzalną okazje być testerami dopiero co powstałych gier, mogli zgłaszać swoje propozycje, poprawki i podzielić się swoimi wrażeniami.

STAR.Logistic to przede wszystkim popularyzacja starachowickiej ścieżki STARA, tu zadaniem gracza będzie zdobycie jak największego majątku poprzez kupowanie nieruchomości, budowanie obiektów handlowych, zakładów, fabryk i pobieranie opłat od innych graczy. Kolejna gra Odkrywamy Starachowice to gra, w której będzie można sprawdzić na ile znamy swoje miasto, fantastyczna rozrywka dla całych rodzin, propozycja dla wszystkich którym nie jest obca ciekawość świata.

Projekt adresujemy do wszystkich mieszkańców Starachowic – mówią Andrzej Tarnowski i Piotr Ambroszczyk. – Ze szczególnym uwzględnieniem seniorów, dzieci i młodzieży, czyli dwóch skrajnych i zdawać by się mogło różnych pokoleń. Chcemy, żeby takie wspólne pokoleniowe działania były tyleż integracją co i żywą lekcją historii– dodają.

Wśród gości byli przedstawiciele Urzędu Miasta, Ewa Skiba, przedstawiciele Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach – Paweł Kołodziejski i Wioletta Sobieraj oraz goście z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „Ę”, które starachowicką akcję. Sponsorem działań jest Polsko -Amerykańska Fundacja Wolność.

Aneta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *