Strona główna / Aktualności / Zabezpieczono kolejne automaty do gier

Zabezpieczono kolejne automaty do gier

Dzięki wspólnym działaniom policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą starachowickiej policji oraz funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w poniedziałkowy (27 stycznia br.) wieczór. zabezpieczono kolejne 3 nielegalne automaty do gier hazardowych.

Jak informuje oficer prasowy KPP w Starachowicach, sierż. szt. Paweł Kusiak, w ramach działań ukierunkowanych m.in. na wykrywanie nielegalnych gier hazardowych organizowanych z pominięciem obowiązujących przepisów, starachowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach, sprawdzili jeden z lokali znajdujący się na terenie miasta.

– Okazało się, że prowadzone są tam nielegalne gry hazardowe przy pomocy automatów. W lokalu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 3 maszyny oraz pieniądze w kwocie blisko 1300 złotych. Automaty do gier hazardowych działały bez wymaganej decyzji Dyrektora Izby Administracji Skarbowej – relacjonuje rzecznik.

Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara pieniężna wynosi 100.000 zł za każdy automat. Natomiast za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karno-skarbowa w postaci kary grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

(azab)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *