16.1 C
Starachowice
sobota, 11/07/2020
Strona główna Aktualności Zabezpieczono kolejne automaty do gier

Zabezpieczono kolejne automaty do gier

Dzięki wspólnym działaniom policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą starachowickiej policji oraz funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w poniedziałkowy (27 stycznia br.) wieczór. zabezpieczono kolejne 3 nielegalne automaty do gier hazardowych.

Jak informuje oficer prasowy KPP w Starachowicach, sierż. szt. Paweł Kusiak, w ramach działań ukierunkowanych m.in. na wykrywanie nielegalnych gier hazardowych organizowanych z pominięciem obowiązujących przepisów, starachowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach, sprawdzili jeden z lokali znajdujący się na terenie miasta.

– Okazało się, że prowadzone są tam nielegalne gry hazardowe przy pomocy automatów. W lokalu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 3 maszyny oraz pieniądze w kwocie blisko 1300 złotych. Automaty do gier hazardowych działały bez wymaganej decyzji Dyrektora Izby Administracji Skarbowej – relacjonuje rzecznik.

Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara pieniężna wynosi 100.000 zł za każdy automat. Natomiast za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karno-skarbowa w postaci kary grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

(azab)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: w starachowickim szpitalu przebywa 46 pacjentów

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (10 lipca) komunikacie potwierdziło 265 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x