17.8 C
Starachowice
wtorek, 4/08/2020
Strona główna Aktualności Wpłaty na szafki tylko dobrowolne

Wpłaty na szafki tylko dobrowolne

Czy rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach muszą płacić za kupno szkolnych szafek na książki? Do redakcji dotarła informacja o tym, że wychowawca jednej z klas na zebraniu z rodzicami poinformował ich, że muszą zapłacić po 100 złotych za szafki.

Poprosiliśmy dyrektora szkoły, pana Sławomira Rymarczyka o komentarz.

– Szkoła planuje w najbliższych dwóch latach zakup szafek dla wszystkich uczniów. To szafki osobiste dla każdego ucznia przeznaczone zarówno na książki jak i na okrycie wierzchnie. W chwili obecnej zakupiono już szafki dla uczniów klas ósmych. Pieniądze na ich zakup pochodziły z budżetu szkoły. Kolejne zakupy planujemy wspólnie z Radą Rodziców – tłumaczy dyrektor Rymarczyk. – Nikt nie narzucał żadnych składek rodzicom. Zarówno dyrektor szkoły, jak i Rada Rodziców zwraca się do rodziców uczniów o dobrowolne składki, które szkoła przeznacza na zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia przeznaczonego dla uczniów. Ale nigdy nie zmuszamy nikogo do płacenia takich składek. Błędne interpretacje wynikają najczęściej z braku wiedzy na temat życia społeczności szkolne – dodał.

(azab)

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x