17.8 C
Starachowice
wtorek, 4/08/2020
Strona główna Aktualności Świętowali pierwszą rocznicę 

Świętowali pierwszą rocznicę 

W spotkaniach Koła Gospodyń Wiejskich w Adamowie uczestniczy 25 pań i 6 panów. Z okazji pierwszej rocznicy działalności Koła, stowarzyszenie zorganizowało uroczystość w nowo utworzonej świetlicy wiejskiej znajdującej się koło szkoły w Adamowie. 

Pierwszą rocznicę KGW świętowało 23 stycznia br. Gośćmi uroczystości byli: wójt Gminy Brody Marzena Bernat, ks. Andrzej Bartosiński, Wioletta Kwiecień – kierowniczka Zakładu Gospodarki Komunalnej, Łukasz Gołda – dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej, a także dyrektorki szkół w Adamowie i Stykowie: Teresa Szymczak i Krystyna Kasica.

– Dziękujemy za wsparcie jakiego udzieliła nam pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Wszystkich zapraszamy na spotkania koła, które odbywają się w czwartki o godzinie 17:00 – mówiła prezes stowarzyszenia, Danuta Major, a wójt Bernat podziękowała uczestnikom za aktywną działalność i pomoc w integracji Adamowa.

Gospodarze podziękowali zaproszonym gościom nie tylko za obecność, ale i za prezenty. Miłym akcentem były urodziny Weroniki Szwugier, która nie opuściła ani jednego spotkania koła. Jubilatka otrzymała piękne kwiaty od koła.

Z okazji rocznicy Koła Gospodyń Wiejskich przygotowano kronikę ze zdjęciami prezentującymi aktywną działalność stowarzyszenia. Koło wykonuje ozdoby z bibuły, decoupage i inne. Oprócz zajęć rękodzielniczych organizowane są treningi gimnastyczne, spotkania artystyczne i okolicznościowe. Jednym z ważniejszych działań stowarzyszenia w ubiegłym roku było zorganizowanie udanego festynu z okazji Dnia Dziecka. W 2020 r., koło zamierza m. in. zakupić urządzenia rehabilitacyjno-gimnastyczne.

– Chętnie współpracujemy z innymi, podobnymi nam stowarzyszeniami. Dzielimy się umiejętnościami i doświadczeniami – powiedziała Dorota Bernat, wiceprezes KGW w Adamowie.

Spotkanie, jak przystało na Koło Gospodyń Wiejskich zakończyło się pysznym poczęstunkiem z tortem jubileuszowym.

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x