Strona główna / Aktualności / Wolontariat w wąchockim przedszkolu 

Wolontariat w wąchockim przedszkolu 

Co to jest wolontariat, kim jest wolontariusz i w jaki sposób pomaga innym – na te pytania frapujące najmłodszych mieszkańców Wąchocka odpowiadała Katarzyna Krasowska, opiekun akcji wolontariackich, które zrzeszają wszystkich przedszkolaków.

Podczas zorganizowanego w grudniu Dnia Wolontariatu głównym punktem była multimedialna prezentacja, która rozwiała wszelkie wątpliwości i w sposób jasny i zrozumiały przedstawiła maluchom ideę wolontariatu.  Ponadto dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance na temat obejrzanego spotu „A czy ty byś pomógł?”, dyskusja zakończyła się wnioskiem, że każdy, niezależnie od wieku, może być wolontariuszem.

Podczas prezentacji zostały również przedstawione wszystkie akcje w których przedszkolaki brały udział: „Dzieci dzieciom”, „Piórniki do Afryki”, „Kartki dla Mariki”, „Góra grosza”, „Opatrunek na ratunek”, „Adopcja szkoły w Afryce”, „Okulary dla Afryki”, „Pełna miska dla schroniska”, „Kolorowe kredki”, „Włóczkersi”.

Szczególnie ciekawą akcją jest akcja „Włóczkersi”, została zorganizowana w związku z podjętą współpracą z Fundacją Redemptoriss Missio. Celem akcji była zbiórka m.in. wełny, szalików, rękawiczek, czapek, skarpetek dla potrzebujących w Afganistanie. Udało nam się zebrać bardzo dużo różnych rzeczy, które pomogą tamtejszym dzieciom przetrwać zimę.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał medal wolontariusza.

Aneta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *