17.8 C
Starachowice
wtorek, 4/08/2020
Strona główna Aktualności Wolontariat w wąchockim przedszkolu 

Wolontariat w wąchockim przedszkolu 

Co to jest wolontariat, kim jest wolontariusz i w jaki sposób pomaga innym – na te pytania frapujące najmłodszych mieszkańców Wąchocka odpowiadała Katarzyna Krasowska, opiekun akcji wolontariackich, które zrzeszają wszystkich przedszkolaków.

Podczas zorganizowanego w grudniu Dnia Wolontariatu głównym punktem była multimedialna prezentacja, która rozwiała wszelkie wątpliwości i w sposób jasny i zrozumiały przedstawiła maluchom ideę wolontariatu.  Ponadto dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance na temat obejrzanego spotu „A czy ty byś pomógł?”, dyskusja zakończyła się wnioskiem, że każdy, niezależnie od wieku, może być wolontariuszem.

Podczas prezentacji zostały również przedstawione wszystkie akcje w których przedszkolaki brały udział: „Dzieci dzieciom”, „Piórniki do Afryki”, „Kartki dla Mariki”, „Góra grosza”, „Opatrunek na ratunek”, „Adopcja szkoły w Afryce”, „Okulary dla Afryki”, „Pełna miska dla schroniska”, „Kolorowe kredki”, „Włóczkersi”.

Szczególnie ciekawą akcją jest akcja „Włóczkersi”, została zorganizowana w związku z podjętą współpracą z Fundacją Redemptoriss Missio. Celem akcji była zbiórka m.in. wełny, szalików, rękawiczek, czapek, skarpetek dla potrzebujących w Afganistanie. Udało nam się zebrać bardzo dużo różnych rzeczy, które pomogą tamtejszym dzieciom przetrwać zimę.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał medal wolontariusza.

Aneta

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x