10.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Świętokrzyskie Fotograficzna pamięć mundurowego

Fotograficzna pamięć mundurowego

Policjant z Komisariatu Policji w Morawicy w drodze na służbę skojarzył stojący na parkingu w Jędrzejowie samochód Alfa Romeo, z kradzieżami paliwa na stacjach w powiecie kieleckim. Finalnie właściciel auta został zatrzymany i trafił na przesłuchanie. Za kradzież ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy poranek Kierownik Referatu Prewencji z Komisariatu Policji w Morawicy zauważył na parkingu przy jednej z ulic Jędrzejowa pojazd Alfa Romeo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż auto jak każde inne, ale czujne oko policjanta i fotograficzna pamięć pomogło w skojarzeniu włoskiego samochodu z kradzieżami paliwa, do których dochodziło w ostatnim czasie w gminie Morawica i Chmielnik. Policjant swoim spostrzeżeniem podzielił się z funkcjonariuszami z Jędrzejowa i kolegą z posterunku w Chmielniku, który umocnił go w przypuszczeniach. Z pomocą jędrzejowskich policjantów zatrzymany został 27-latek . Mieszkaniec powiatu pińczowskiego początkowo był zaskoczony, ale w toku dalszych czynności przyznał się do „darmowych tankowań”.  Łącznie skradzione zostało ponad 110 litrów paliwa, a straty oszacowano na kwotę blisko 600 złotych.  Za jadę na koszt stacji paliw mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. AM

Źródło: KMP W Kielcach

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

W kraju rekordowe 1002 nowe zakażenia. W Świętokrzyskiem 21

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (19 września) komunikacie poinformowało o 1002 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 12 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x