-0.2 C
Starachowice
środa, 27/01/2021
Strona główna Aktualności Marcin Bondarowicz zwycięzcą międzynarodowego konkursu organizowanego w Turcji

Marcin Bondarowicz zwycięzcą międzynarodowego konkursu organizowanego w Turcji

To kolejny sukces  Marcina Bondarowicza. W ubiegłym roku artysta zdobył Brązowy Medal w grupie ilustratorów profesjonalnych w międzynarodowym kokursie International Cartoon Competition on Environmental Protection zorganizowanym w Chinach. W zorganizowanym w ubiegłym roku 7th “RED MAN” BIENNIAL, China 2019 Marcin Bondarowicz zostali uhonorowany nagrodą  „Excellent Prize” nagrodę za pracę w kategorii „Cartoon”. Z początkiem roku informowaliśmy o nagrodzie w Indiach gdzie praca Bondarowicza znalazła się wśród pięciu najlepszych rysunków konkursowych w Indiach International Cartoon Contest & Exhibition JaiJagat 2020. Tym razem praca artysty zdobyła pierwsze miejsce w konkursie rysunkowym organizowanym w Bursie, mieście w północno-zachodniej Turcji. Tematem tegorocznej siódmej edycji konkursu organizowanego przez turecką organizacje KalDer Bursa oraz Anatolskie  Stowarzyszenie Rysowników była „istota zmian na świecie”. Sympozium na ten sam temat odbędzie się w Bursie (Turcja) w dniach 17–18 kwietnia 2020 r.  Jak napisali organizatorzy konkursu 7th KalDer Bursa International Cartoon Contest przyszłość opiera się na pomysłach, rewolucyjnych odkryciach i wynalazkach. Nowe technologie otwierają nowe horyzonty przed człowiekiem nie wpływając jednak w sposób znaczący na poprawę  warunków życia wielu z nas. Pomimo postępu oraz technologicznej rewolucji, która ma miejsce na świecie dostrzegamy nadal olbrzymie  nierówności, wykluczenia społeczne oraz pogłębiające się ubóstwo na świece.

1,2 miliarda osób na świecie żyje za mniej niż 1 dolara dziennie, a prawie połowa za mniej niż dwa. Z braku środków do życia ludzie ci skazani są na głód, analfabetyzm, choroby, bezrobocie i brak perspektyw na przyszłość.  Co istotne znaczna część populacji nie odnajduje poprawy życia wraz z rozwojem nowych technologii.

„Wierzymy, że siła oddziaływania sztuki jest na tyle wielka, aby społeczeństwa mogły lepiej się poznać, wzmocnić komunikację, szerzyć kultury i budować mosty przyjaźni” – powiedział Przewodniczący Anatolijskiego Stowarzyszenia Rysowników Mehmet Kahraman.

W pierwszym etapie konkursu 7th KalDer Bursa International Cartoon Contest wpłynęło 932 prace 362 artystów z 51 krajów. Wstępną selekcje przeszło kolejno 100 rysunków z których Jury wyłoniło zwycięzców.

W wyniku tajnego głosowania Jury ogłosiło ostateczny werdykt :

Pierwsza nagroda : Marcin Bondarowicz – Polska

Druga nagroda: Alireza Karimi Moghaddam – Portugalia

Trzecia nagroda: Borislav Stankovic – Serbia

Wyróznienie 1 : Agus Harsanta – Indonezia

Wyrózneinie 2: Tommy Thomdean – Indonezia

Wyróznienie 3 : Vasiliy Alexandrov – Rosja

Nagroda specjalna Anatolian Cartoonist Association: Mohsen Asadi – Iran

 

________________________

MARCIN BONDAROWICZ (ur. w 1976 r. w Starachowicach) rysownik i ilustrator. Zajmuje się plakatem, ilustracją prasową, współpracuje z wydawnictwami oraz magazynami biznesowymi, polityczno-społecznymi jak również serwisami i portalami informacyjnymi w kraju i zagranicą. Autor licznych publikacji prasowych Uczestnik, juror i laureat wielu międzynarodowych konkursów na rysunek prasowy oraz satyryczny. Na co dzień uczy malarstwa i rysunku w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. Wiele prac Marcina Bondarowicza znajduje się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą. Stała ekspozycja ilustracji, plakatów oraz publikacji autorstwa Marcina Bondarowicza dostępna jest na oficjalnej stronie autora:  www.bondarowicz.net/

 

Informacja nadesłana

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach....
0
Dodaj komentarzx
()
x