Strona główna / Aktualności / Nasze firmy w prestiżowym rankingu

Nasze firmy w prestiżowym rankingu

Cztery firmy, mające swoje siedziby w Starachowicach, znalazły się na liście laureatów tegorocznego rankingu „Diamentów Forbesa”, prezentującego najdynamiczniej rozwijające się przedsiębiorstwa w Polsce.

Wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane firm, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego za okres 2018–2014. Na tej podstawie powstała lista przedsiębiorstw, którym przyznano pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, które mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające te warunki musiały też wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych. W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swą wartość.

Diamenty Forbesa przyznano w trzech kategoriach: małe firmy, których roczne przychody wahają się od 5 do 50 mln zł, średnie (od 50 do 250 mln zł) i duże (powyżej 250 mln zł). W tegorocznym rankingu znalazło się w sumie 66 przedsiębiorstw z naszego województwa, w tym cztery ze Starachowic, a są to: Cerrad Sp. z o.o., zajmująca się produkcją płytek ceramicznych, hurtownia komputerów Solix Sp. z o. o. sp.k., M.A.S. sp. z o.o. – producent urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych oraz Tartak PHU Drewex.  Tytułem może szczycić się także Budromost Starachowice sp. z o.o. z siedzibą w Wąchocku oraz PHU Domański sp. j. z Bodzentyna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *