Strona główna Aktualności Zwiedzali atrakcje stolicy 

Zwiedzali atrakcje stolicy 

Skąd niewidomy wie ile ma pieniędzy? Jak zamawia kawę w barze? Czy nie boi się iść sam po ulicy? Na te i inne pytania uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzepinie szukali odpowiedzi na warszawskiej „Niewidzialnej wystawie”.

– To tak jakby zgasło światło – mówili uczestnicy wycieczki, która odbyła się 10 stycznia. Dzieci miały niepowtarzalną okazję poczuć na własnej skórze jak z codziennością muszą sobie radzić osoby niewidome i słabowidzące. Tak jak oni, wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku i węchu musieli pokonać wiele trudności, korzystając z pomocy niewidomych przewodników wkroczyli w świat, którego mieszkańcem nikt z własnej woli nie chciałby być. W specjalnie wyciemnionych pomieszczeniach uczyli się m.in jak poruszać się po mieszkaniu czy po mieście jeśli się nie widzi co się ma przed sobą.

Potem przyszedł czas na relaks, wizyta w Królewskim Ogrodzie Światła przy pałacu w Wilanowie zachwyciła wszystkich niezależnie od wieku. Tysiące kolorowych diod ułożonych w finezyjne kształty, rozświetlony tunel, w którym wybrzmiewały dźwięki muzyki klasycznej, rozświetlona pergola i najpiękniejszy ze wszystkich Zimowy Ogród Króla to zjawiska, od których trudno było odciągnąć wycieczkę. Pokaz muzyczno świetlny Muzyczny Ogród Marzeń to perełka na torcie tego niezwykłego widowiska.

Opiekunami w trakcie wycieczki byli: p. Aneta Zapała, p. Małgorzata Lefek, p. Bogdan Fałek.

Aneta

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x