1.7 C
Starachowice
wtorek, 1/12/2020
Strona główna Aktualności Co dalej ze strzelnicą?

Co dalej ze strzelnicą?

Satysfakcję z dobiegającego końca remontu strzelnicy sportowej prezydent wykazywał pod koniec ubiegłego roku. Niestety, okazało się, że inwestycja nie może zostać odebrana.

Wartość realizowanych prac wynosi około 6 mln zł, natomiast uzyskane dofinansowanie to około 2 mln 900 tys zł. Niestety, nastąpiło opóźnienie w realizacji zadania, a Gmina naliczyła wykonawcy karę w wysokości 886 tysięcy zł. Temat strzelnicy powrócił więc na styczniowej sesji Rady Miejskiej.

– Sam remont ma prawo trwać długo, ale jeżeli miał zakończyć się pół roku temu, to powinny być jakieś informacje – mówił radny Włodzimierz Orkisz. – Wiem o tym, że z inicjatywy Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego miały się odbyć w Starachowicach zawody. Wiem również, że jeśli zawody organizuje klub czy miasto to wtedy wpływają pieniądze, także do gminy albo do strzelnicy sportowej. Usłyszałem o tym, że zawody miały się odbyć, a się nie odbyły.  Ktoś na tym stracił. Dlaczego się te zawody nie odbyły? Dlaczego tak długo trwa ten remont? – pytał radny.

– Nic nie wiem na temat poniesionych strat przez Klub Sportowy ŚWIT, który był organizatorem zawodów, natomiast mogę powiedzieć czemu prace się przedłużają. Wybierając wykonawców w przetargach, czasami trafiają się wykonawcy, którzy wykonują swoje zadania należycie i na czas, a czasami tacy, z którymi mamy duże problemy. Jak w tym przypadku. Naliczyliśmy kary umowne. Dość duże – zgodnie z obowiązującą umową. Wykonawca do dziś nie skończył wszystkich prac i ma na to jeszcze około miesiąc czasu. Mogę powiedzieć, że jesteśmy na etapie przedsądowych negocjacji – mediacji, więc mam nadzieję, że one się zakończą sukcesem, a strzelnica niedługo zacznie normalnie funkcjonować i będzie można dokonać pełnego odbioru wszystkich prac – odpowiedział prezydent Marek Materek.

Radny Tomasz Andrzejewski wyraził zaniepokojenie, że z racji tego, iż w remont zostały zaangażowane duże środki finansowe, rządowe i Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, to z powodu niezakończenia inwestycji gmina będzie musiała zwrócić dofinansowanie.

– Chciałem zapytać, czy są zamiary, aby przekazać czy wydzierżawić strzelnicę innemu podmiotowi niż Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy „Świt”? – pytał.

– Jeśli chodzi o Ministerstwo Sportu, to myślę, że dotacja nie jest zagrożona dlatego, że prowadziliśmy rozmowy z Ministerstwem Sportu i jest ono poinformowane o sytuacji, którą mamy z wykonawcą. Część dotacji już została rozliczona, część jest do rozliczenia w kolejnych miesiącach. Jeśli chodzi o Klub Sportowy „Świt”, to mam nadzieję, że klub w dalszym ciągu będzie dzierżawcą tego obiektu. Nad przetargiem na wydzierżawienie tego obiektu w tej chwili pracują pracownicy w komórkach podległych prezydent Ewie Skibie – odpowiedział włodarz miasta.

(azab)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: ponad 260 zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (1 grudnia) komunikacie poinformowało o 9 105 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 449 osób (68 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x