-1.2 C
Starachowice
środa, 2/12/2020
Strona główna Aktualności Do Starachowic przywiózł... stare fotele

Do Starachowic przywiózł… stare fotele

 

W trakcie służb patrolowych, rewirowi Straży Miejskiej regularnie ustalają kolejnych sprawców zrzutu śmieci na terenie Starachowic. W 2019 roku strażnicy przeprowadzili 390 postępowań w stosunku do sprawców takich wykroczeń, a nakładane coraz surowsze kary mają skutecznie zniechęcić kolejnych sprawców zaśmiecania, a dla innych być ostrzeżeniem.

Jak podkreślają mundurowi, coraz większą skuteczność zawdzięczają dobrej współpracy z mieszkańcami i zarządcami, którzy nie są obojętni na zauważone przypadki podrzucania śmieci.

– W trakcie prowadzonych czynności służbowych zatrzymujemy sprawców na „gorącym uczynku” lub trafiamy do nich po śladach, które znajdujemy w śmieciach. Choć to przykre, ilość ukaranych sprawców zanieczyszczania się zwiększa – mówią.

Kary nie uniknie również 63-letni mieszkaniec Seredzic, który do Starachowic przyjechał po to, by w rejonie altany śmietnikowej przy ulicy 8 Maja podrzucić stare fotele.

– Mamy nadzieję, iż 63-letni sprawca zrzutu śmieci, którego gościliśmy ostatnio w naszej komendzie, właściwie zrozumiał sens naszych działań. Wstyd jest dość spory, gdy w drogę powrotną, oprócz mandatu, trzeba zabierać podrzucone „graty”. Dlatego ku przestrodze innym apelujemy ponownie: decydując się na podrzucanie śmieci, liczcie się z tym, iż późniejsze koszty uporządkowania terenu i nałożona kara, znacznie przewyższą koszt wywozu do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, gdzie możemy oddać takie gabaryty za darmo – informuje starachowicka Straż Miejska

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 300 zakażeń i aż 25 zgonów w województwie

Ministerstwo Zdrowia w środowym (2 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 609 osób (89 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x