-0.2 C
Starachowice
środa, 27/01/2021
Strona główna Aktualności Starachowice w studenckich projektach

Starachowice w studenckich projektach

Po raz piąty studenci Politechniki Warszawskiej prezentowali projekty zagospodarowania przestrzennego wybranych obszarów problemowych Starachowic. Tym razem w pracach seminaryjnych znalazły się m.in. osiedle przy ul. Leśnej, osiedla: Łazy, Brazylia i Górniki, teren dworca kolejki wąskotorowej, dawna baza PKS.

Uczestnikami tegorocznego seminarium byli studenci studiów stacjonarnych II stopnia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej wraz z opiekunami dr. inż. arch. Agnieszką Cieślą, oraz dr. inż. Andrzejem Szymonem Borkowskim. Obszarami problemowymi, nad którymi tym razem pracowali studenci, były rejony: ulicy Leśnej wraz z laskiem, ulica Wojska Polskiego i teren zlokalizowany za Zakładem Doskonalenia Zawodowego, teren dawnej bazy PKS przy ul. Wiosennej, osiedle Górniki pomiędzy ulicami Moniuszki i Nowowiejską, osiedle Łazy pomiędzy ulicami Polną i Długą oraz zagospodarowanie okolic dworca kolejki wąskotorowej w sąsiedztwie placu targowego.

Przyjazd studentów związany jest z realizacją zadań zawartych w porozumieniu Gminy Starachowice i Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Porozumienie zostało zawarte w 2015 roku, a w roku akademickim 2019/20 roku miała miejsce piąta edycja wyjazdowego seminarium projektowego.

– W trakcie roku akademickiego, w semestrze zimowym, prowadzone są zajęcia w ramach przedmiotu (seminarium) „Komputerowe modele przestrzenne – zastosowanie w analizach i projektach”, których tematyką jest opracowanie zagospodarowania wybranych terenów, problemowych lub mających potencjał inwestycyjny z zakresu rozwoju i obsługi miasta, z naciskiem na usługi społeczne – informuje architekt miasta Marcin Bednarczyk. – W ramach projektu przewidziane są dwa przyjazdy grupy studentów. Pierwszy na początku semestru (październik), który ma na celu zapoznanie się z obszarami, inwentaryzacją terenu oraz wyjaśnieniami udzielonymi przez pracowników urzędu. Drugi, pod koniec semestru (styczeń), ma na celu prezentację prac na Sali Olimpia przez ich autorów. Ponadto w ramach innego przedmiotu studenci opracowują projekty Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta Starachowice. Studenckie prace mogą być inspiracją dla nowych rozwiązań w projektach opracowywanych przez Gminę, a pracownikom urzędu dają możliwość szerszego spojrzenia na zagadnienia projektowe i przestrzenne.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach....
0
Dodaj komentarzx
()
x