5.4 C
Starachowice
niedziela, 28/02/2021
Strona główna Aktualności Koty mają swoje święto!

Koty mają swoje święto!

Jedni je kochają, inni – raczej omijają…i to z daleka. Krążą o nich legendy na całym świecie: w Polsce, czarny, gdy przebiegnie drogę, podobno przynosi pecha, we Francji, za zwiastun nieszczęścia uznaje się szylkretowe a w Stanach Zjednoczonych i na Wyspach Brytyjskich z kolei – białe. Często są humorzaste i złośliwe, ale podobno…upodabniają się do swoich właścicieli. Choć, jak niesie wieść, często to one myślą, że są właścicielami swoich „człowieków”…Mowa oczywiście o kotach, które dzisiaj na całym świecie obchodzą swoje święto. A czy wiecie, skąd się wzięło?

Pomysł obchodów wspominanego święta narodził się we Włoszech w 1990 roku a do Polski przywędrował w 2006 r. Obchodzimy je z inicjatywy miesięcznika „Kot” i Stowarzyszenia „Cat Club Łódź”. Zwierzęta te są jednymi z najpopularniejszych domowych pupili ale życie z nimi nie zawsze jest łatwe, bo „mieć kota trzeba umieć”. Wychowanie kotów i ich zwyczaje a także odpowiednie reakcje na zachowania czworonogów i właściwa ich interpretacja to tematy wielu poradników i internetowych blogów, dlatego my darujemy sobie ich opisywanie i skupimy się na innej roli kota, który jest nierozerwalnie związany z…internetem. Któż z nas (tak, my też) nie oglądał, w „przerwie od pracy” filmików ze śmiesznymi kotami w roli głównej albo tworzonych na potęgę memów, których bohaterami są właśnie koty. Któż z nas nie zna Grumpy Cata – najpopularniejszej i najbardziej niezadowolonej kotki na świecie, której wizerunek był bardzo często wykorzystywany właśnie w internetowych memach. Był, ponieważ kotka zmarła w 2019 roku a informacja o jej śmierci poruszyła tysiące „kociarzy”. Przebywanie z kotem ma także zbawienny wpływ na nasze…nerwy, bowiem kocie mruczenie może wpływać na ludzi kojąco, pomóc zrelaksować się i odprężyć. Zalet posiadania kota wymienia się wiele, co zawsze wywołuje gorące dyskusje sympatyków tych futrzastych czworonogów z ich przeciwnikami. Bo podobno „koty się albo kocha, albo się ich nienawidzi”. Choć w naszej redakcji próżno uświadczyć tego zwierzaka, my lubimy koty i z okazji ich święta wszystkim życzymy zawsze pełnej miski!

A teraz czas na Was, drodzy czytelnicy! Podzielcie się w komentarzach zdjęciami Waszych pupili a my, wracamy do film… yyy….to znaczy do swoich obowiązków 😉

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x