20.6 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna Aktualności Ortograficzni prymusi

Ortograficzni prymusi

Przygotowania do Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego ruszyły w Szkole Podstawowej w Adamowie już znacznie wcześniej.

Na szkolnych korytarzach pojawiły się niezwykle barwne i pomysłowe plakaty przygotowane przez klasy IV – VIII, przedstawiające zawiłości języka polskiego oraz nawiązujące do walki z wulgaryzmami.

W dniu obchodów, 21 lutego, w sali gimnastycznej przedstawiciele klas IV – VIII przystąpili do Szkolnego Dyktanda Ortograficznego. W kategorii klas VII – VIII zwyciężył Filip Jamski, a drugie miejsce zajęła Patrycja Zapała. W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajął Dawid Cholewiński a drugie miejsce zdobyła Emilia Piętak. Odebrali gratulacje i dyplomy od dyrektor szkoły, Teresy Szymczak.

Koordynatorem akcji była nauczycielka języka polskiego, Krystyna Kwiecień przy współpracy drugiej polonistki, Doroty Strojnej – Imos.

W obchody Dnia Języka włączyły się także klasy II – III z wychowawczyniami: Renatą Ślęzak i Pauliną Kalistą, organizując zajęcia pod hasłem: „Potyczki z ortografią”. Uczniowie poznawali zasady korzystania ze słowników ortograficznych oraz próbowali swoich sił w mini – dyktandzie.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...
0
Dodaj komentarzx
()
x