20.6 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna Aktualności  Gminne wodociągi wymagają inwestycji

 Gminne wodociągi wymagają inwestycji

Budowa kanalizacji oraz remont przepompowni przy ul. Partyzantów w Wąchocku były tematami spotkanie władz gminy z dyrekcją PWiK.

O budowie hydroforni, remoncie przepompowni oraz stanie kanalizacji w Wygodzie rozmawiano na spotkaniu w Urzędzie Miasta i Gminy Wąchock. Są to niezbędne inwestycje, gdyż problem niskiego ciśnienia wody w rurociągach doskwiera mieszkańcom północnej części Wąchocka oraz Marcinkowa.

Prezes PWiK, Jerzy Miśkiewicz i dyrektor techniczny, Piotr Nowak zobowiązali się, że po zabezpieczeniu środków w budżecie PWiK rozpoczną się prace dotyczące budowy hydroforni, której zadaniem będzie podniesienie i wyrównanie ciśnienia w wodociągach zaopatrujących mieszkańców. Obiekt znajdować się będzie najprawdopodobniej w okolicy poczty w Wąchocku. Temat budowy kanalizacji na ulicy Wygoda oraz remont systemu odprowadzania ścieków komunalnych przepompowni przy ul. Partyzantów w Wąchocku będzie – w miarę posiadanych środków – potraktowany priorytetowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...
0
Dodaj komentarzx
()
x