Strona główna / Aktualności / Nie żyje mężczyzna potrącony w Skarżysku-Kamiennej
fot. Skarżysko 998

Nie żyje mężczyzna potrącony w Skarżysku-Kamiennej

Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej prowadzi postępowanie w sprawie potrącenia 35-letniego mężczyzny, do którego doszło 5 marca br. na ul. Legionów. Sprawcą okazał się funkcjonariusz starachowickiej Komendy Powiatowej Policji. Poszkodowany doznał wielonarządowego urazu i w ciężkim stanie przebywał w szpitalu. Niestety, zmarł. 

Na dwupasmowej ulicy, auta jadące prawym pasem, zatrzymały się przed „zebrą”, by przepuścić pieszego. Nie zrobił tego jadący, najprawdopodobniej z prędkością wyższą niż dozwolona, lewym pasem kierowca, w skutek czego doszło do potrącenia 35-letniego mężczyzny. W wyniku wypadku doznał wielonarządowego urazu i w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Jak na początku tygodnia powiedział GAZECIE prokurator rejonowy Tomasz Rurarz, na miejscu wypadku policjanci zatrzymali kierowcę, wykonali oględziny miejsca i zabezpieczyli nagranie z kamery samochodowej jednego ze świadków zdarzenia. Wszystkie czynności odbywały się pod nadzorem prokuratura. Kierowcę przebadano narkotestem, który wykazał wynik pozytywny, co sugeruje, że mógł być pod wpływem tego typu środków. Pobrano mu krew do badań, wyniki mają być znane w przyszłym tygodniu. Dzień później, 6 bm. funkcjonariuszowi postawiono zarzut spowodowania wypadku z ciężkimi skutkami. Przyznał się do zarzucanego mu czynu, aczkolwiek zaprzeczył, by był pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Z uwagi na wagę przestępstwa i możliwość, że kierowca jednak zażywał narkotyki prokuratura wystąpiła do Sądu rejonowego o tymczasowy areszt. Wniosek jednak odrzucono a wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny z częstotliwością 7 dni w tygodniu. Jak poinformował prok. T. Rurarz, prokuratura złoży zażalenie na decyzję organu w Skarżysku-Kamiennej, które trafi do Sądu Okręgowego w Kielcach. W sprawie wykonano już także większość czynności, m.in.: oględziny miejsca wypadku, przeszukanie mieszkania policjanta i jego pomieszczeń służbowych w starachowickiej komendzie, przesłuchano świadków.

– Zostanie także powołany biegły od rekonstrukcji wypadków drogowych, który będzie miał za zadanie ocenić z jaką prędkością jechał – dodał T. Rurarz.

Jak poinformowała GAZETĘ oficer prasowy KPP w naszym mieście podkom. Monika Żabicka, policjant został zawieszony w czynnościach służbowych. Wszczęto procedurę zwolnienia go ze służby.

Z ostatniej chwili: Niestety, jak się okazało, życia poszkodowanego nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *