10 C
Starachowice
sobota, 19/09/2020
Strona główna Aktualności PILNE! Szpital w Starachowicach przeniesie wszystkich chorych? Jest komunikat Zarządu Powiatu 

PILNE! Szpital w Starachowicach przeniesie wszystkich chorych? Jest komunikat Zarządu Powiatu 

 
Minister zdrowia zdecydował, że w starachowickim szpitalu powiatowym będą hospitalizowani pacjenci z koronawirusem. Oznacza to konieczność wypisania wszystkich chorych. Zarząd Powiatu Starachowickiego wniesie o wstrzymanie tego polecenia.
– W związku z poleceniem Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 11.03.2020 r. w sprawie przeprofilowania PZOZ w Starachowicach w szpital zakaźny dla pacjentów zainfekowanych SARS – COV – 2, Zarząd Powiatu w Starachowicach stanowczo sprzeciwiając się, wnosi o wstrzymanie wykonania ww. polecenia. Wniosek w tej sprawie został przesłany w dniu dzisiejszym do Ministra Zdrowia, a także do wiadomości: Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Świętokrzyskiego, posłów na Sejm RP: Agaty Wojtyszek i Krzysztofa Lipca, a także Przewodniczącej Rady Powiatu w Starachowicach i dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Skan dokumentu znajduje się w załączeniu – informuje rzecznik Zarządu Powiatu, Anna Ciesielska.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia w Świętokrzyskiem

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (18 września) komunikacie poinformowało o 757 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 17 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x