Strona główna / Aktualności / PILNE! Szpital w Starachowicach przeniesie wszystkich chorych? Jest komunikat Zarządu Powiatu 

PILNE! Szpital w Starachowicach przeniesie wszystkich chorych? Jest komunikat Zarządu Powiatu 

 
Minister zdrowia zdecydował, że w starachowickim szpitalu powiatowym będą hospitalizowani pacjenci z koronawirusem. Oznacza to konieczność wypisania wszystkich chorych. Zarząd Powiatu Starachowickiego wniesie o wstrzymanie tego polecenia.
– W związku z poleceniem Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 11.03.2020 r. w sprawie przeprofilowania PZOZ w Starachowicach w szpital zakaźny dla pacjentów zainfekowanych SARS – COV – 2, Zarząd Powiatu w Starachowicach stanowczo sprzeciwiając się, wnosi o wstrzymanie wykonania ww. polecenia. Wniosek w tej sprawie został przesłany w dniu dzisiejszym do Ministra Zdrowia, a także do wiadomości: Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Świętokrzyskiego, posłów na Sejm RP: Agaty Wojtyszek i Krzysztofa Lipca, a także Przewodniczącej Rady Powiatu w Starachowicach i dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Skan dokumentu znajduje się w załączeniu – informuje rzecznik Zarządu Powiatu, Anna Ciesielska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *