10 C
Starachowice
sobota, 19/09/2020
Strona główna Aktualności Ograniczenia w przewozach

Ograniczenia w przewozach

W odpowiedzi na obostrzenia w różnych sferach życia swoją cegiełkę dorzuciła spółka Polregio, która zawiesza część połączeń połączeń kolejowych w województwie świętokrzyskim. W uzgodnieniu z marszałkiem województwa świętokrzyskiego podjęto decyzję o czasowym zawieszeniu około 12 proc. połączeń kolejowych w regionie.

I tak tymczasowemu zawieszeniu ulegną dwa pociągi w kierunku Sędziszowa. Dwa połączenia Kielce-Włoszczowa-Kielce, a także dwanaście połączeń, które są obecnie realizowane zastępczą komunikacją autobusową na linii nr 25, między Skarżyskiem, a Sandomierzem. Ponadto od piątku 20, do 29 marca nie będą realizowane połączenia Superregio z Ostrowca Świętokrzyskiego przez Kielce do Wrocławia. pozostałe połączenia realizowane są zgodnie z rozkładem. Władze kolei zapewniają jednocześnie, że wszystkie pociągi Polregio są na bieżąco dezynfekowane, a zapełnienie pociągów na bieżąco monitorowane.

Pasażerowie korzystający z komunikacji prywatnej – busy, autobusy – proszeni są o monitorowanie zmian u swoich przewoźników. Firmy nie muszą takich informacji zgłaszać do urzędu ale  są zobowiązane informować o wszelkich zmianach przede wszystkim pasażerów, zwłaszcza tych, którym sprzedali już bilety, na na swoich stronach internetowych, na przystankach i w siedzibie firmy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia w Świętokrzyskiem

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (18 września) komunikacie poinformowało o 757 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 17 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x