10 C
Starachowice
sobota, 19/09/2020
Strona główna Aktualności Będzie wolontariat! Pomogą starszym i niesamodzielnym.

Będzie wolontariat! Pomogą starszym i niesamodzielnym.

Jak poinformował prezydent Marek Materek, gmina Starachowice uruchamia punkt koordynacji pomocy dla osób starszych i niesamodzielnych. Będzie prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej a wszyscy, którzy potrzebują pomocy mogą zgłaszać się telefonicznie.

Wolontariusze, czyli pełnoletni harcerze i instruktorzy ZHP ze starachowickiego hufca oraz wszyscy chętni (którzy ukończyli 18 lat) nieść pomoc innym, mogą zrobić zakupy i dostarczyć żywność do miejsca zamieszkania lub pobytu osoby niesamodzielnej bądź starszej, wykupić receptę i dostarczyć leki. Nie bez znaczenia w obecnej sytuacji jest wsparcie telefoniczne dla samotnych, dotkniętych poczuciem zagrożenia i osamotnienia. Osoby, które chcą zostać wolontariuszami, jak i te, które potrzebują pomocy mogą zgłaszać się pod nr tel.: 668-945-104 codziennie w godzinach od 7.00 do 15.00. Dla wszystkich chętnych do pomocy MOPS zapewnia ochronne atestowane rękawiczki oraz identyfikator wolontariusza.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia w Świętokrzyskiem

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (18 września) komunikacie poinformowało o 757 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 17 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x