10 C
Starachowice
sobota, 19/09/2020
Strona główna Aktualności Starachowicka lecznica apeluje 

Starachowicka lecznica apeluje 

Dyrektor starachowickiego PZOZ-u Grzegorz Kaleta, w opublikowanym w mediach ogłoszeniu zwrócił się do firm z prośbą o pomoc w uzupełnieniu braków w wyposażeniu szpitala. Placówka poszukuje m.in. firmy posiadającej na stanie materiały, z których będzie można uszyć stroje zabiegowe, fartuchy barierowe itp. (odpłatnie).

Przypomnijmy, Powiatowy Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Starachowicach został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny przeznaczony do przyjmowania osób zakażonych lub podejrzanych o zakażenie wirusem SARS-COV-2 w województwie. Szpital będzie mógł przyjąć maksymalnie do 120 pacjentów w salach izolowanych lub maksymalnie do 416 pacjentów zakażonych hospitalizowanych w salach wielołóżkowych. Przy zapełnieniu placówki do 100 osób wymagane będzie posiadanie środków do ochrony osobistej na poziomie 108 000 kompletów na miesiąc.

Lista potrzeb starachowickiej placówki medycznej jest spora i obejmuje wiele rzeczy. Są to m.in.: stroje zabiegowe jednorazowe, fartuchy barierowe osłonowe (gumowane lub zwykłe), czepki, maty dezynfekujące, kombinezony ochronne lekkie (typu TYVEK/TYCHEM), półmaski o klasie filtra FFP3 lub FFP2, przyłbice, rękawice nitrylowe niesterylne, osłony na buty: foliowe, osłony na buty: włókninowe z warstwą antypoślizgową, fartuchy (fartuch medyczny z gumkami flizelinowy niejałowy), maseczki chirurgiczne włókninowe, rękawice winylowe niesterylne, gogle (na oddział zakaźny bez otworów), środki do dezynfekcji, płyny odkażające, macerator, urządzenie do fumigacji, środki do intensywnej terapii takie jak: defibrylator, pompa infuzyjna dwustrzykawkowa ze stojakiem, worek ambu, aparat ekg z wózkiem, nebulizator, kardiomonitory z pulsoksymetrem i czujnikiem temperatury, respiratory stacjonarne, łóżka elektryczne, komory stacjonarne dla dwóch pacjentów leżących z wyposażeniem, aparaturę do diagnostyki laboratoryjnej (np. do szybkich testów parametrów krytycznych), zamrażarkę do przechowywania próbek medycznych, pojemniki transportowy do przewożenia materiału biologicznego, pojemniki termoizolacyjny medyczny, wózek wielofunkcyjny zabiegowy, materac przeciwodleżynowy, termometr bezkontaktowy, ssaki elektryczne, wózki mobilne na odpady medyczne, respiratory transportowe, pulsoksymetry napalcowe, pulsoksymetry stacjonarne.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia w Świętokrzyskiem

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (18 września) komunikacie poinformowało o 757 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 17 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x