Strona główna / Aktualności / Pomoc od Lewandowskich trafi też do starachowickiego szpitala
fot. Instagram Roberta Lewandowskiego

Pomoc od Lewandowskich trafi też do starachowickiego szpitala

Anna i Robert Lewandowscy na swoich profilach w mediach społecznościowych ogłosili, że na walkę z koronawirusem przekazują 1 milion euro. Cała kwota zostanie przeznaczona na pomoc Polsce. Trafi m.in. do jednoimiennych szpitali zakaźnych, w tym szpitala w Starachowicach. 

– Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem (…). Bądźmy razem, bądźmy solidarni – napisał w weekend filar piłkarskiej reprezentacji Polski i klubu Bayern Monachium, Robert Lewandowski.

W poniedziałek (23 marca br.) okazało się, że małżeństwo Lewandowskich 4 miliony złotych przekaże na pomoc jednoimiennym szpitalom zakaźnym. W całej Polsce jest ich 19, w regionie świętokrzyskim rolę tę pełni Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Szpitale otrzymają równą kwotę, wynosi ona około 200 tysięcy zł.  Pozostałe fundusze zostaną przekazana na inne cele związane z walką z epidemią.

W gestii władz szpitali jest wykorzystanie środków do takich celów, jakie uznają za najwłaściwsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *