Strona główna / Aktualności / Odpowiedzialnie korzystajmy z transportu publicznego!
Kancelaria Premiera

Odpowiedzialnie korzystajmy z transportu publicznego!

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od środy (25 marca) obowiązują kolejne ograniczenia dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń publicznych. Dotyczą one m.in. transportu zbiorowego, gdzie liczba pasażerów w autobusach czy tramwajach nie może przekraczać połowy liczby miejsc siedzących. Obostrzenia obowiązywać będą do 11 kwietnia br.

Z uwagi na fakt, że Zarząd ZEC Komunikacja Miejska Starachowice nie ma możliwości istotnego zwiększenia liczby kursów, co jest spowodowane dotychczasowymi decyzjami odnośnie sukcesywnie ograniczanej komunikacji miejskiej – apelujemy do pasażerów o stosowanie się do obostrzenia dotyczącego zajmowania wyłącznie połowy miejsc siedzących – mówi prezes ZEC – Komunikacja Miejska Marcin Pocheć. – Apelujemy do pasażerów, żeby każdy kto nie musi się przemieszczać pozostał w domu. Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosimy o stosowanie się do wprowadzonych zakazów, tym bardziej, że Komunikacja Miejska nie ma możliwości, aby bezpośrednio pilnować respektowania tego ograniczenia. Prosimy pasażerów o odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego – jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs. Chcemy podkreślić, że na bieżąco będziemy reagować na potrzebę wprowadzenia ewentualnych korekt w odniesieniu do pojedynczych kursów. Jednocześnie ponownie chcielibyśmy podkreślić, że sytuacja jest wyjątkowa i nie ma precedensu we współczesnej  historii komunikacji – informuje prezes Pocheć.

Jednocześnie od czwartku (26 marca) we wczesnych godzinach porannych na trasę wyjadą dodatkowe autobusy.  Szczegóły w komunikacie.

Wszystkie pojazdy na liniach Komunikacji Miejskiej Starachowice będą oznakowane specjalnymi komunikatami, przygotowanymi przez władze państwowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *