10 C
Starachowice
sobota, 19/09/2020
Strona główna Aktualności Odpowiedzialnie korzystajmy z transportu publicznego!

Odpowiedzialnie korzystajmy z transportu publicznego!

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od środy (25 marca) obowiązują kolejne ograniczenia dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń publicznych. Dotyczą one m.in. transportu zbiorowego, gdzie liczba pasażerów w autobusach czy tramwajach nie może przekraczać połowy liczby miejsc siedzących. Obostrzenia obowiązywać będą do 11 kwietnia br.

Z uwagi na fakt, że Zarząd ZEC Komunikacja Miejska Starachowice nie ma możliwości istotnego zwiększenia liczby kursów, co jest spowodowane dotychczasowymi decyzjami odnośnie sukcesywnie ograniczanej komunikacji miejskiej – apelujemy do pasażerów o stosowanie się do obostrzenia dotyczącego zajmowania wyłącznie połowy miejsc siedzących – mówi prezes ZEC – Komunikacja Miejska Marcin Pocheć. – Apelujemy do pasażerów, żeby każdy kto nie musi się przemieszczać pozostał w domu. Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosimy o stosowanie się do wprowadzonych zakazów, tym bardziej, że Komunikacja Miejska nie ma możliwości, aby bezpośrednio pilnować respektowania tego ograniczenia. Prosimy pasażerów o odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego – jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs. Chcemy podkreślić, że na bieżąco będziemy reagować na potrzebę wprowadzenia ewentualnych korekt w odniesieniu do pojedynczych kursów. Jednocześnie ponownie chcielibyśmy podkreślić, że sytuacja jest wyjątkowa i nie ma precedensu we współczesnej  historii komunikacji – informuje prezes Pocheć.

Jednocześnie od czwartku (26 marca) we wczesnych godzinach porannych na trasę wyjadą dodatkowe autobusy.  Szczegóły w komunikacie.

Wszystkie pojazdy na liniach Komunikacji Miejskiej Starachowice będą oznakowane specjalnymi komunikatami, przygotowanymi przez władze państwowe.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia w Świętokrzyskiem

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (18 września) komunikacie poinformowało o 757 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 17 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x