Strona główna / Aktualności / W Świętokrzyskiem potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Mieszkaniec powiatu starachowickiego zmarł
pixabay.com

W Świętokrzyskiem potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Mieszkaniec powiatu starachowickiego zmarł

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Jeden z chorych – mieszkaniec powiatu starachowickiego – zmarł. W Polsce zakażonych jest już ponad 1000 osób! 

Jak informuje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, chorzy to trzech mężczyzn i kobieta: mieszkańcy powiatów: kieleckiego (pacjent w sile wieku), kutnowskiego (osoba starsza), skarżyskiego (osoba starsza) i starachowickiego (osoba starsza).

-Wszyscy dotychczas przebywali na oddziale neurologii skarżyskiego szpitala. Jednocześnie z przykrością informujemy, że mieszkaniec powiatu starachowickiego zmarł. Cierpiał na choroby współistniejące – dodała pani rzecznik.

Co ważne, obecnie na terenie województwa świętokrzyskiego hospitalizowanych jest 37 osób, 3726 osób jest poddanych kwarantannie, 717 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

AKTUALIZACJA:

Po godzinie 20.00, rzecznik wojewody poinformowała, że potwierdzono kolejne dwa przypadki zachorowań na COVID-19. To kobiety, mieszkanki powiatu skarżyskiego (w sile wieku i w wieku podeszłym). Obie również przebywały w oddziale neurologicznym szpitala w Skarżysku-Kamiennej.

– W sumie odnotowaliśmy 14 potwierdzonych zakażeń koronawirusem, w tym jedna osoba zmarła- dodała E. Łukomska

Łączna liczba zakażonych w Polsce to 1051 mieszkańców. Mieszkaniec naszego powiatu jest 14 ofiarą koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *