Strona główna / Aktualności / Radni miejscy będą obradować

Radni miejscy będą obradować

Sesja starachowickiej Rady Miejskiej nie została odwołana. Radni spotkają się w sali „Olimpia” w najbliższy piątek (27 marca br.). Według najnowszego rozporządzenia Ministra Zdrowa, organizowanie zgromadzeń jest obecnie zabronione, jednak zakazu nie stosuje się „ (…) do spotkań i zebrań związanych z wykonywaniem czynności zawodowych lub zadań służbowych”. Dlatego zgromadzenie radnych będzie legalne, ale czy potrzebne? 

W porządku obrad znajdują się m.in. projekty uchwał dotyczące zmian w budżecie Gminy Starachowice polegające na zwiększeniu wydatków lub przeniesieniu kwot w zadaniach inwestycyjnych, a także uzupełnieniu środków na wypłaty obligatoryjnego dodatkowego wynagrodzenia rocznego, którego termin płatności przypada do 31 marca. Inne uchwały dotyczą m.in.: zawarcia porozumienia o wspólnym przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zakup energii w ramach Staropolskiej Grupy Zakupowej; zamiany nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Gminy Starachowice, położonych u zbiegu ulic: Szkolnej i Iglastej, na przyległe nieruchomości gruntowe, będące własnością Powiatu Starachowickiego; przekazania na rzecz Powiatu Starachowickiego w formie darowizny nieruchomości gruntowej, położonej przy ul. Iłżeckiej, wchodzącej w pas drogi powiatowej czy opłat za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym w Starachowicach i ulg w komunikacji miejskiej organizowanej przez Gminę Starachowice.

– W związku z epidemią wirusa SARS – Co-V-2 na najbliższej sesji Rady Miejskiej, tj. w dniu 27 marca o godzinie 9:00, wprowadzone zostaną wszelkie środki ostrożności. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych ograniczony do minimum będzie udział zaproszonych gości. Rekomendujemy oglądanie obrad online, które na żywo będą transmitowane przez Telewizję Ratusz Starachowice – informuje starachowicki magistrat.

Szczegóły porządku sesji Rady Miejskiej znajdują się na stronie internetowej urzędu: www.starachowice.eu lub w Biuletynie Informacji Publicznej.

Sesję można oglądać za pośrednictwem internetu: www.youtube.com/user/umstarachowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *