Strona główna Aktualności 134 nowe przypadki zakażeń w Polsce. Zmarło 7 kolejnych pacjentów

134 nowe przypadki zakażeń w Polsce. Zmarło 7 kolejnych pacjentów

Ministerstwo Zdrowia w wieczornym komunikacie poinformowało o kolejnych 134 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem! Tylko dziś potwierdzono łącznie 234 zachorowań na COVID-19. W Świętokrzyskiem odnotowano dotąd 55 przypadków zachorowań na COVID-19.

Kolejne potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskie

Resort zdrowia poinformował o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi już 2554 osoby, w tym 43 osoby zmarłe.

Z danych sanitarnych podanych przez rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewę Łukomską wynika, że obecnie na terenie województwa hospitalizowanych jest 55 pacjentów, 4383 osoby są poddane kwarantannie, a 141 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym. W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 55 przypadków zachorowań na COVID-19

Jak informuje starosta starachowicki Piotr Babicki, w szpitalu powiatowym przebywa obecnie 46 pacjentów: 17 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem i 29 oczekujących na wynik.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x