Strona główna Aktualności Zbiórka publiczna "Wspólny Kocioł"

Zbiórka publiczna „Wspólny Kocioł”

Od 27 marca br. trwa w Starachowicach zbiórka publiczna zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zarejestrowana pod nr 2020/1455/KS. Zbierana jest żywność (tylko artykuły paczkowane, długoterminowe) oraz środki czystości i środki higieny osobistej dla osób potrzebujących w warunkach epidemii spowodowanej rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.

Zbiórka jest prowadzona w sklepach do specjalnie ustawionych wózków oraz w formie darów od przedsiębiorców, producentów. Zebrane dary będą następnie przewożone do magazynu, który znajduje się w pomieszczeniach parafii na osiedlu Łazy. Tam produkty będą segregowane i przekazywane do punktów gastronomicznych, które przygotują bezpłatne gorące posiłki. Z części produktów, szczególnie higieny osobistej, będą tworzone paczki. Zarówno gorące posiłki, jak też paczki będą dostarczane przez wolontariuszy, osobom, które potrzebują wsparcia ze względu na podeszły wiek, niesamodzielność, chorobę, ubóstwo.

Akcja jest koordynowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach, ZHP – Hufiec Starachowice, Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „Świetlicę Motylkowe Wzgórze”, FKS Łazy, Parafię Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach, Związek Dużych Rodzin Trzy Plus Koło w Starachowicach, grupę inicjatywną „Widzialna Ręka” Starachowice oraz osoby zaangażowane w wolontariat.

Obecnie zbiórka prowadzona jest w sklepie Tesco w Galerii Handlowej Galardia oraz w Miejskiej Hali Targowej „Galeria Skałka”.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do mieszkańców Starachowic o przyłączenie się do tej szczytnej akcji!

(Informacja Urzędu Miejskiego w Starachowicach)

UM Starachowice

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x