10.2 C
Starachowice
niedziela, 27/09/2020
Strona główna Aktualności „Dobre Słowa” – telefon Szlachetnej Paczki dla seniorów

„Dobre Słowa” – telefon Szlachetnej Paczki dla seniorów

„Dobre Słowa – telefon dla seniorów” to pomoc dla ludzi starszych uruchomiona przez Szlachetną Paczkę. Dzwonić można codziennie w godzinach 10:00–12:00 oraz 17:00–19:00 pod numer 12 333 70 88.

– Od kilku tygodni nasz świat jest inny. Zauważyliśmy problem samotności i jako Szlachetna Paczka jesteśmy od tego, żeby na problemy odpowiadać. W szczególnej sytuacji są seniorzy, dla których wyjście do sklepu czy do lekarza było okazją do tego, żeby nawiązać relacje z innymi ludźmi. Teraz tego wszystkiego nie ma – zauważa Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki i inicjatywy „Dobre Słowa – telefon dla seniorów”.

Jak wynika z „Raportu o Samotności” Szlachetnej Paczki, co czwarty nasz sąsiad wraca do pustego mieszkania. Jednoosobowych gospodarstw jest dziś w Polsce aż pięć milionów. Kwarantanna związana z epidemią pogłębia poczucie samotności, zwłaszcza u osób starszych – czytamy na stronie stowarzyszenia. Odpowiedzią Szlachetnej Paczki są działania wspierające seniorów, w tym uruchomienie specjalnej infolinii „Dobre Słowa”.

Zadzwonić może każdy senior, który potrzebuje rozmowy. Telefon odbierze specjalista – psycholog lub terapeuta, z którym będzie można podzielić się swoimi przemyśleniami, trudnościami, obawami, czy po prostu – opowiedzieć, co słychać. Infolinia będzie dostępna dla seniorów każdego dnia w godzinach 10:00–12:00 oraz 17:00–19:00. Wystarczy zadzwonić pod numer 12 333 70 88.

Szlachetna Paczka zachęca wszystkich, którzy mają w swoim bliskim otoczeniu starsze osoby do przekazywania informacji o telefonie infolinii „Dobre Słowa”; wydrukowania ulotki lub plakatu i pozostawienia na klatce schodowej czy w sklepie – w miejscu, gdzie może je zobaczyć senior potrzebujący wsparcia.

Więcej informacji plus link do plakatu na stronie internetowej Szlachetnej Paczki: https://www.szlachetnapaczka.pl/telefon-dla-seniorow/

www.szlachetnapaczka.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: aktualne dane z regionu świętokrzyskiego

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (26 września) komunikacie poinformowało o 1584 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 32 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x